Żadna myszka nie działa


(We3b) #1

Więc jak w temacie. Jaką kolwiek bym podłączył mysz to żadna nie działa. Znalazłem parę tematów, ale większość dotyczyła sterowników np. przy radiowych. Podczas instalacji wszystkie mysze działają, a po już nie. Na początku używałem zestawu bezprzewodowego ale nie działał. Podłączyłem tradycyjną klawiaturę i mysz na PS2, ale mysz dalej nie działa. Nie mam już pomysłów jak sobie z tym poradzić. Proszę o pomoc. Dodam jeszcze że korzystam z Mandrivy 2007 Free. Podczas instalacji nie zmieniałem żadnych ustawień dot. myszy. Mam coś z tym zmieniać?


(Antyspam424) #2

Pokaż nam plik /etc/X11/ xorg.conf.


(We3b) #3

Trochę się napracowałem na tej klawiaturze i nawciskałem tego TAB. Proszę bardzo:


(Numer_inaczej) #4

hej!

a może wklej Xorg.0.log czy jak tam się nazywa ...

i z jakiego wm`a bądź środkowiska graficznego korzystasz?


(We3b) #5

Korzystam z KDE. Już sobie poradziłem. Za pomocą klawiatury dostałem się do zarządzania myszką i ustawiłem sterowanie kursorem na klawiature. Potem pokombinowałem z ustawianiami myszy USB, aż wreszcie ruszyło na Microsoft Explorer:) Na przedziale PS2/USB nie pykało.


(Krykadam) #6

witaj KdA!! Mam taki sam problem ! jak się dostać do zarządzania myszką z klawiatury ?


(We3b) #7

Hehe z Mandrivy już dawno nie korzystam. Używałem wersji 64 bitowej i to był błąd systemu. Nie wiem czy został poprawiony, w każdym bądź razie kombinowałem TAB-em i strzałkami na klawiaturze, aż dostałem się do menu zarządzania sprzętem. Potem oczywiście Mysz i kombinujesz z różnymi typami, najlepiej po kolei :wink: Na którejś na pewno zaskoczy, ale za każdym uruchomieniem systemu musiałem to ponawiać.