Żadna z nowych gier nie odpala się

Witam,

mam problem tego typu, że żadna z nowszych gier na moim laptopie nie chce się uruchomić. Początkowo, kiedy laptop był świeżo kupiony śmigało wszystko. A po paru reinstalach systemu było coraz gorzej. Działają mia same gry z roczników 2006 i starsze - I TO NIE ZAWSZE, niektóre z nich też się nie odpalają. W każdej z nich jest ten sam problem, klikam dwa razy w ikonę i nic się nie dzieję. Komputer myśli przez ułamek sekundy i po chwili porzuca pracę nie wyświetlając nawet żadnego komunikatu. 

Mój sprzęt to lapek Lenovo y580, 8GB ramu, i7, GTX660M itd. Całkiem dobry sprzęt, na którym gierki powinny mi śmigać. Nie mówię o tych najnowszych ale 2012-14 spokojnie.

Przełączałem kartkę z zintegrowanej na GeForca, nie pomogło, ściągnąłem sterowniki do karty najnowsze, nie pomogło. Mam zainstalowane najnowsze DirectX czy inne pierdoły wymagane przy grach, dalej bez zmian.

W czym może tkwić problem?

Jaki system?

Co rozumiesz przez to ze gry nie działają? W ogóle się nie uruchamiają, czy tragicznie chodzą?

sterowniki instalowane ze strony Lenovo czy producenta konkretnych sprzętów, karty graficznej ? 

pierw zainstaluj sterowniki do chipsetu następnie do karty graficznej

 

http://support.lenovo.com/pl/pl/products/laptops-and-netbooks/ideapad-y-series-laptops/ideapad-y580

@pionner

System win 8.1

 

To co napisałem wyżej, nie działają bo nie chcą się uruchomić, nie wyskakuje nawet żaden komunikat, po próbie włączenia gry nic się nie dzieje

A skąd pobierasz gry? Steam, gog czy wersje pudełkowe?

Wszystko po trochu, nie ma znaczenia jakie źródło