Zagadka - kto rozwiąże? :-)

Witam! Dostałem od pewnej osoby zagadkę do rozwiązania, a w takie zabawy to ja nie jestem dobry, więc zapytam na Forum, czy ktoś wie, jak ją rozwiązać. Poniżej zrobiłem GIFa przedstawiającego tą zagadkę.

Jeśli ktoś umie ją rozwiązać, to proszę o skopiowanie tego GIFa i dorysowanie prawidłowych linii. Pozdrawiam!

zagadka0vh.gif

Poprostu trzba połączyć domki liniami pionowymi i wszystkie są połączone :stuck_out_tongue: a jak nie tak to czy linie muszą byćproste ??

Tak, linie muszą być proste. A napisane jest P, (przecinek) W, (przecinek) G, i napisane - każdym z domków. Czyli każda literka (P, W, G) do każdego z domków… Czekam na kolejne propozycje rozwiązań :).

Połącz P z trzecim domkiem, G z pierwszym a W ze środkowym :slight_smile: Wtedy zrobi się cos na wzór sieci :smiley:

zagadka0vh0us.th.gif

chyba o to chodzi :slight_smile:

Wczoraj próbowałem i za każdym razem miałem jedno przecięcie :?

BUNIO - możliwe, że to jest prawidłowe rozwiązanie… Ale nie jestem pewien i tak. Wkońcu P, W, G są połączone z każdym z domków poniżej poprzez inne domki… Hehe :-D.

Jeżeli linie mają być proste, a nie łamane to na moje oko nie ma rozwiązania ;]

Wez to w koło albo kwadrat :stuck_out_tongue:

Tej zagadki nie da sie rozwiazac!!to jest niemozliwe!! kazdy dom trzeba polaczyc z P (prad), G (gaz), W (woda)… czyli do 1 domku ma isc polaczenie wody, gazu i pradu. A to jest nie wykonalne! !!

Trudne to to jest :slight_smile:

Mi się wydaje, że należy przenieść obrazek w 3D, i jedne linie zrobić pod drugimi :?

Ja wiem jak to zrobic kiedys tez miałe taka zagadke chodzi o to zeby w kazdym domu było P=Prąd W=Woda G=Gaz. Jak widzicie na rysunku wszytkie domy maja dostep do wszytkiego poprzez połaczenie z innymi domkami

zagadka0vh3ox.gif

Naciągane to rozwiązanie, gdyz linie przecinają się wewnątrz domów. Ale z drugiej strony innego rozwiązania nie ma.

No i ma wadę poprzedniego rozwiązania bo na przykład domek pierwszy z lewej ma dostarczaną wodę i gaz jedną rurą wodno-gazową :slight_smile: a domek pierwszy z prawej dostaje “wodę z prądem” :lol:

Chociaż to może nawet nie takie złe :drinking: :smiley:

Sdar

Wiedziałem, że gdzieś o tym czytałem ;] czyli -> CZYTAJ ;]

Pan inżynier bez czytania powinien to zrobić :stuck_out_tongue:

UPDATE:

To wyjaśnienie jest dla mnie za mądre. Nie mogli załączyć rysunku :smiley:

Rozwiązanie rzeczywiście jest OCZYWISTE :smiley: i z pewnością Pan Inżynier nam je teraz narysuje :squarewink:

Piniol - jeśli rozrysujesz to rozwiązanie to chyba docenta będziesz miał zapewnionego :slight_smile:

Nie da się tego narysować na płaszczyźnie ;]

Mówiąc krótko nie ma rozwiązania ;]

Niema rozwiązania tej zagadki … Kiedyś w kilka osób siedzieliśmy i każdemu zostawała jedna rura … inż. Piniol masz racje - nieda sie narysować na płaszczyźnie :slight_smile:

PZDR! !!