Zagadka :)

apropo tej wcześniejszej zagadki to nie prawdą jest ,że mężczyzna maluje się 1 w życiu,przecież jak już umarł to nie jest życie ,no nie?

pixel_man , to będzie 19 minut, policz sobie :slight_smile:

Mass Destruction dobrze policzyłem. Tylko pod koniec idą 3 osoby, więc most może się zawalić. Ale weźmy na to że dziewczyna chce dobrze wyglądać i się odchudza i nie jest ciężka :stuck_out_tongue:

OK, ale babka jest strasznie spasiona i most nie wytrzyma tego :stuck_out_tongue:

to inni ogladaja bombardowanie a babka nie

Racja. Na co komu stara opasła baba :stuck_out_tongue:

Bo to żona tego dziadka z jedną nogą i ona musi mu gotować bo sam nie da rady. A oboje nie zostaną bo pilnują wnuków tych młodych którzy są małżeństwem :stuck_out_tongue:

A po co mają wracać na wyspę, któa zaraz przestanie istnieć? :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Bo pozostałe osoby bez latarki nie wrócą :slight_smile:

cały czas wychodziło mi najmniej 19min, aż tu nagle oświecenie :slight_smile:

zagadka łatwa, tylko trzeba pomyśleć.

Mogą wziąć pochodnie :stuck_out_tongue:

Jak się zna rozwiązanie to wydaje się banalna :slight_smile:

Jednak zagadka w sumie dość trudna do odgadnięcia. Gratuluję logicznego myślenia :stuck_out_tongue:

Ford nie wezmą pochodni bo nie mają ognia i nawet dziadek który był harcerzem i walczył na wojnie nie wskrzesi go w czasie umożliwiającym im ucieczkę :stuck_out_tongue:

Dziewczyna i chłopak popłyną, a dziadek z pochodnią przejdzie przez most z babcią :stuck_out_tongue:

W ich wieku to raczej by dziury nie zauważyli :stuck_out_tongue:

skończcie z tą dziecinadą.

może tak pomyślicie nad normalnym, logicznym rozwiązaniem?

No przecież mają latarke. Zresztą jak oni slepi głusi niemowy to można ich poświęcić :mrgreen:

Złączono Posta : 19.02.2007 (Pon) 21:41

A pływanie nie jest logiczne?

No chyba że most jest na tyle krótki a światło z latarki na tyle mocne, że chłopak po przejściu na drugą stronę będzie oświetlał most.

Banał:

Najpierw idzie facet z dziwczyną 2 min i wraca się 1 min. czyli razem 3 min. potem babka z dziadkiem czyli 10 min i babka wraca się sama czyli razem… 18 ■■■■■■■, jeszcze raz…

Haha ! mam ! Myślałem i myślałem i doszedłem do wnisoku, że … się nie da ! Po prostu się nie da…Jakkolwiek, chyba że to wymyślił jakiś dzieciuch i odpowiedź będzie " nalot odwołano ". Pomyślcie…nie da się…chociaż?..

jak to się nie da…

  1. chłopak + dziewczyna = 2min

  2. wraca chłopak = 1min

  3. dziadek + babka = 10min

  4. wraca dziewczyna = 2min

  5. chłopak + dziewczyna = 2min

2+1+10+2+2 = 17min

Brawo freedom:))