Zagadka

WITAM

czy w czasie defragmentacji zalecane jest wylaczenie wszystkich programow np . prog typu p2p, gier, odtwarzaczy, przegladarek poniewaz troche opornie defragmentowal sie dysk 40 gb. czy jest jakas tabela ktora pokazyje czas degragmantaci poszczegolnych dyskow.mam p4 1.8,256 ram.

Najlepiej robić to w trybie awaryjnym!

Tak, bezwzględnie, ponieważ defragmentacja nie będzie pełna.

Niekoniecznie, po wyłączeniu wszystkich programów i tego co zbędne śmiało można robić to w normalnym trybie.

Należy włączyć defragmentację i do jej zakończenia nie robić nic na komputerze. :roll:

Pozdrawiam :okulary:

To prawda,że niekoniecznie,tylko będąc w trybie awaryjnym mamy pewność,że wszystko co niepotrzebne jest wyłączone.Ja kiedyś myślałem,że wszysko wyłączyłem,pojechałem na zakupy na parę godzin a okazało się,że defragmentacja została przerwana ponieważ mimo wszystko jakiś program restartował co chwilę ten proces.

I,żeby niebyć nie mile zaskoczonym radzę przed defragmentacją przeskanować dysk scandiskiem i usunąć ewentualne błędy bo defragmentacja też zostanie wstrzymana jeśli napotka jakieś błędy na twardym.

Polecam Diskeepera - małe użycie CPU, skuteczniejsza defragmentacja, przyjazny interface, no i efekt koncowy widoczny golym okiem - szybsze uruchamianie programow i przegladanie zasobow dyskowych.

http://www.executive.com/diskeeper/diskeeper.asp

To ciekawe… :? i raczej nierealne :twisted:

Bezwzględnie tak, jak mówi Golden Finger - zwłaszcza, że tryb awaryjny nie jest najdoskonalszym podłożem do “trzepania” naszych zasobów, z uwagi na fakt - że jest to tylko erzac (namiastka) systemu! 8)

Ja robię tak jak robię i jestem bardzo zadowolony z mojego rozwiązania.Po co sobie komplikować życie?

Jeśli się upieracie przy swojej wersji to proszę powiedzieć co w mojej propozycji jest szkodliwego dla systemu czy dla danych na dysku jeśli robimy defragmentacje w ten sposób.Jeśli macie jakieś cenne uwagi w tym temacie to chętnie z nich skorzystam z korzyścią dla kolegi i dla mnie!

Defragmentacja system 32. W Uruchom należy wpisać

defrag c: -b >>> Enter

Program do defragmentacj tego co nie potrafi defragmentatro systemowy XP

PageDefrag

Defragmentuje pliki- wymiany,hibernacji, log , rejestr.