Zagadkowy problem z instalacją XP

Konfiguracja: AMD Athlon 64x2 DCP 3800+; 2GB RAM Corsair; nvidia GeForce 7600 gt; MSI K9N SLI-2F NF570 SLI, S AM2, PCI-E (x16), DDR2 533/667/800.

Problem z instalacją XP: podczas instalacji nowego systemu, po tym, jak instalator sprawdzi konfigurację sprzętową komputera, zaczyna ładować sterowniki i w trakcie tej operacji instalator się “wiesza” - pokazuje się czarny ekran z migającym w lewym górnym rogu kursorem (podobnym do tego, z wiersza poleceń).

Sprawdziłem to na różnych kartach graficznych, kilku przetestowanych pamięciach i dwóch hdd.

Nie jest to też wadliwa CD, gdyż na innym komputerze się instaluje.

Proszę o jakieś podpowiedzi i pomysły. Dzięki z góry.

ps. Dodam, że jest to oryginalny system, który próbowałem wgrać na dyski, na których miałem już system - nie był to czyste dyski.

http://komputery.katalogi.pl/Instalacja … 46168.html

jak dojdziesz do WPISANIE KLUCZU INSTALACYJNEGO to nie wchodz pod żadnym pozorem na tam wymienioną stronę www***serials***ws po wejściu na nia instaluje się parę syfów na kompie

Dzięki Squall, ale chyba nie doczytałeś na czym polega problem. System wiem jak instalować (robiłem to dziesiątki razy). Do momentu, w którym instalator prosi o podanie klucza nie mam szans dojść, dlatego, że pojawia się problem, o rozwiązanie którego proszę.

Pozdro

Spotkałem sie z tym problemem, ale w troche innych okolicznościach …

Otóż stało sie tak samo, kiedy u kumpla instalowałem XP w laptopie … też kończyło sie na migającym podkreślniku … ale u niego problemem było to, że na dysku miał zainstalowanego LINUXA i nie miał system gdzie wypakować plików instalacyjnych [moja teoria] , bo całe miejsce na dysku było zarezerwowane dla partycji LINUXa … ale wziąłem dyskietke od Win98 i fdiskiem usunąłem tę partycję i postawiłem nową, na FAT32.

Następnie instalacja poszła prawidłowo dalej. Więc może masz problem z partycjami …

Nie wiem czy Ci to pomoże, opisałem podobny problem z doświadczenia, podobny objaw.

pzdr…

być może uszkodzonych.

więc wina leży po stronie Twojego komputera ,tak to zrozumiałem…

Probowałeś te dyski wyczyścić przed instalacją ??

OK, dzięki za podpowiedzi. Po analizie wszystkich potencjalnych problemów (ram, grafika, płyta głowna, itp) pozostaje mi jedynie zająć się dyskami.

Pozdro

Czy próbowałeś w ustawieniach BIOS-u SATA (przypuszczam, że takie posiadasz) przestawić w tryb IDE ?

►jaki dysk SATA czy ATA :?:

►jak masz podłaczony dysk :?:

►czy posiadasz tylko jeden CDROM :?:

►ACPI w BIOSie właczone :?: