Zagadkowy problem z instalacją XP

(Sadlowski) #1

Konfiguracja: AMD Athlon 64x2 DCP 3800+; 2GB RAM Corsair; nvidia GeForce 7600 gt; MSI K9N SLI-2F NF570 SLI, S AM2, PCI-E (x16), DDR2 533/667/800.

Problem z instalacją XP: podczas instalacji nowego systemu, po tym, jak instalator sprawdzi konfigurację sprzętową komputera, zaczyna ładować sterowniki i w trakcie tej operacji instalator się "wiesza" - pokazuje się czarny ekran z migającym w lewym górnym rogu kursorem (podobnym do tego, z wiersza poleceń).

Sprawdziłem to na różnych kartach graficznych, kilku przetestowanych pamięciach i dwóch hdd.

Nie jest to też wadliwa CD, gdyż na innym komputerze się instaluje.

Proszę o jakieś podpowiedzi i pomysły. Dzięki z góry.

ps. Dodam, że jest to oryginalny system, który próbowałem wgrać na dyski, na których miałem już system - nie był to czyste dyski.

(^Squall^) #2

http://komputery.katalogi.pl/Instalacja ... 46168.html

jak dojdziesz do WPISANIE KLUCZU INSTALACYJNEGO to nie wchodz pod żadnym pozorem na tam wymienioną stronę www***serials***ws po wejściu na nia instaluje się parę syfów na kompie

(Sadlowski) #3

Dzięki Squall, ale chyba nie doczytałeś na czym polega problem. System wiem jak instalować (robiłem to dziesiątki razy). Do momentu, w którym instalator prosi o podanie klucza nie mam szans dojść, dlatego, że pojawia się problem, o rozwiązanie którego proszę.

Pozdro

(Por7ag3n) #4

Spotkałem sie z tym problemem, ale w troche innych okolicznościach ..

Otóż stało sie tak samo, kiedy u kumpla instalowałem XP w laptopie .. też kończyło sie na migającym podkreślniku .. ale u niego problemem było to, że na dysku miał zainstalowanego LINUXA i nie miał system gdzie wypakować plików instalacyjnych [moja teoria] , bo całe miejsce na dysku było zarezerwowane dla partycji LINUXa ... ale wziąłem dyskietke od Win98 i fdiskiem usunąłem tę partycję i postawiłem nową, na FAT32.

Następnie instalacja poszła prawidłowo dalej. Więc może masz problem z partycjami ..

Nie wiem czy Ci to pomoże, opisałem podobny problem z doświadczenia, podobny objaw.

pzdr..

(Irekxara) #5

być może uszkodzonych.

więc wina leży po stronie Twojego komputera ,tak to zrozumiałem...

Probowałeś te dyski wyczyścić przed instalacją ??

(Sadlowski) #6

OK, dzięki za podpowiedzi. Po analizie wszystkich potencjalnych problemów (ram, grafika, płyta głowna, itp) pozostaje mi jedynie zająć się dyskami.

Pozdro

(Werniks) #7

Czy próbowałeś w ustawieniach BIOS-u SATA (przypuszczam, że takie posiadasz) przestawić w tryb IDE ?

(De Niro) #8

►jaki dysk SATA czy ATA :?:

►jak masz podłaczony dysk :?:

►czy posiadasz tylko jeden CDROM :?:

►ACPI w BIOSie właczone :?: