Zaginął mi system operacyjny - o co chodzi?

Problem wygląda następująco:

Działam sobie na moim XP, nagle system się zawiesza (od tak po prostu nic nie reaguje, nigdy wcześniej tak się nie działo) więc zastosowałem standardową procedurę - RESET :lol: Komputer się zrestartował i uruchamia sie od nowa, wykrywa wszystkie urządzenia i gdy ma startować system pojawia sie komunikat:

“Missing operation system” :shock: :shock: :shock:

Więc bootuje system z CD (winXp) próba wejścia do konsoli odzyskiwania systemu nie powiodła się - nie odnalazł mi mojego systemu.

Podpiąłem dysk do innego komputera - wszystko wygląda pięknie (widoczne wszystkie partycje i wszystkie pliki) Więc ScanDiskiem go potraktowałem. Próbuje znowu włączyć system, ale komunikat “Missing operation system” skutecznie mi na to nie pozwala :-x

Ma ktoś pomysł o co chodzi??

Może na tym twoim dysku jest wirus.są takie wirusy które dają np.1 miesiąc czasu i usuwają system

Reset może także uszkodzić dysk. Może posypały sie klastry czy co to teraz jest :stuck_out_tongue:

A weź spróbuj podpiąć go jako master i odpalić na tym innym kompie.

Wątpię aby wirus gdyż te albo jadą po całym systemie i usuwają wszystkie pliki, lub wprowadzają zmiany do “plików startowych” systemu, a w moim przypadku sprawdzałem i wszystko było. W dodatku tego typu oprogramowanie lubi wyświetlić chociaż komunikat z jakąś groźbą lub czymś takim, a tu nic :confused:

Skanowałem partycję ScanDiskiem spod Windowsa 98 wykrył kilka błędów (głównie za długie nazwy plików :smiley: ) ale po zakończeniu i tak ten sam komunikat

To samo :frowning:

Ale już rozwiązałem swój problem - FORMAT C:

Nie mniej jednak wciąż nurtuje mnie pytanie o co chodziło? Jak by ktoś miał jakiś pomysł to piszcie może przyda się na przyszłość