Zaginęła partycja

Partycja  danymi zniknęła. Wolałbym uniknąć formatu. W Zarządzaniu dyskami jest jako partycja logiczna, ale nie ma przypisanej litery, ani nie można jej przypisać, bo wyskakuje błąd.
W Diskparcie zaś jest to partycja zarówno logiczna jak i rozszerzona. To tutaj jest błąd, czy gdzieś indziej? I jak to zmienić?

Zaznaczę również, że w programie acronis disk director 12 mogę przeglądać pliki. Ale gdy próbuję nadać literę dysku, to robi to bezskutecznie.

Z góry dziękuję za pomoc :slight_smile:

1.png

2.png

3.png

DMDE - nie wymaga instalacji

GUI for Windows

http://dmde.com/moredownload.html

Przeczytaj (pobierz) opis DMDE

http://dmde.com/pl/manual/toc.html

 

Wybierz “Urządzenie fizyczne”

zaznacz dysk, pokaż okno „Partycje”

Mam coś takiego

4.png

Widoczną na zdjęciu partycję Noname 02 NTFS(07) 439 GB z zaznaczonym na czerwono E(BCF)  >  prawy myszy  Usuń
Noname 02 NTFS(07) 439 GB   BCF   >  prawy myszy Wstaw partycję > wstaw jako podstawowa

Zapisz zmiany i restart komputera. Powodzenia.

To samo tyczy się także partycji Nowy, przy czym dla Nowy należy usunąć całą rozszerzoną a następnie wstawić poprzenią partycję Nowy jako dysk logiczny w rozszerzonej. Autor użył Partition Magic, który popsuł mu tablicę partycji.

 

Może zanim zaczniesz doradzać spróbuj się czegoś nauczyć.

Sporo można na elektrodzie, ale znając obce języki. można i na innych stronach. Powodzenia.

 

Miałem zostawić bez komentarza, ale piszesz bzdury. Tą uwagę powinieneś kierować do samego siebie. Samo przywrócenie $Noname 02 nie wystarcza. Dalej pozostaje konflikt między jedną partycją Nowy (376,2GB) a drugą partycją Nowy (146,5GB)

Nigdzie nie pisałem iż naprawa 1 partycji kończy problem. W wypowiedzi o naprawach partycji rozszerzonych i podstawowej o wspólnej nazwie „Nowy”, chodzi mi o bełkot, który niczego nie wyjaśnia, a może utrudnić odzysk. Pokaż na obrazku partycję Nowy o rozmiarach

Nowy - 376,2GB

Nowy - 146,5GB

Z całą pewnością pytająca się domyśli o które chodzi.

Baw się własnym sprzętem ile masz ochoty, gdy natomiast usiłujesz namawiać do działania innych, spróbuj napisać zrozumiale dla pytającego, oraz precyzując dokładnie CO ma zrobić.

W poście z niedzieli podajesz połowiczne rozwiązanie co wg mnie jest równoznaczne z końcem naprawy (Zastosuj, Restart itd). Po co naprawiać coś co jest do naprawienia w minutę w kliku krokach? Wszystko wykonać można w jednym. Dlatego też dopisałem dalszą część. Napiszę więc ostateczne rozwiązanie całkowite z ww screenu i po wykonaniu instrukcji zamieszczonej w niedzielę o 11:12

 

Rozwiązanie problemu bez wykonania wcześniejszych instrukcji:

  • Kliknąć na partycję $Noname 02 EBCF 439 GB (sektor końcowy 857 405 114) i z opcji na dole okna wybrać Usuń ,

  • Kliknąć na partycję $Noname 02 BCF 439GB GB (sektor końcowy 857 399 295) i z opcji na dole okna wybrać Wstaw ,

  • Z okna któro pojawi się po wybraniu Wstaw , wybrać Partycja podstawowa,

  • Kliknąć na Rozszerzona 0F 404GB ET i z opcji na dole okna wybrać Usuń ,

  • Kliknąć na Nowy BCF 404GB (sektor końcowy 1 646 321 663) i z opcji na dole okna wybrać Wstaw ,

  • Z okna któro pojawi się po wybraniu opcji Wstaw wybrać Dysk logiczny.

  • Zastosuj , zapisz plik do wycofywania zmian,

  • Restart komputera.

 

Rozwiązanie problemy po wykonaniu instrukcji zamieszczonych przez kolegę SlaweB44:

Po ponownym wybraniu dysku z urządzeń fizycznych w DMDE w oknie partycje należy:

  • Kliknąć na Rozszerzona 0F 404GB ET i z opcji na dole okna wybrać Usuń ,

  • Kliknąć na Nowy BCF 404GB (sektor końcowy 1 646 321 663) i z opcji na dole okna wybrać Wstaw ,

  • Z okna któro pojawi się po wybraniu opcji Wstaw wybrać Dysk logiczny.

  • Zastosuj , zapisz plik do wycofywania zmian,

  • Restart komputera.