Zaginione GB - błąd partycji?

Witam, na partycji systemowej mam gigabajty miejsca ale komp podaje że wolne miejsce to tylko giga po instalacji windowsa, nie widać kolejnych 10 giga, tak jakby coś na nich było, jak to mogę sprawdzić i ewentualnie przywrócić?? Z góry dziękuję

pawelos81 , popraw pisownie! - stosuj polskie znaki z ogonkami

proponuję żybyś użył jakiegoś dobrego programu do tworzenia i edycji partycji np.Partition mager.Poza tym możesz miec źle sformatowaną partcję np.w systemie plików fat zamiast NTFS

Jaki rozmiar ma partycja systemowa?

Ile Windows pokazuje miejsca zajętego i wolnego na tej partycji?

Jaki masz dysk i jak jest podzielony?

Tyle na początek.

Dlaczego system NTFS jest wg Ciebie jedynym słusznym?

witam, partycja systemowa ma rozmiar 21,2 GB, kolejna partycja to 26,3 GB i ostatnia to 26,9. Po zainstalowaniu windowsa na systemowej pokazało mi że mam około 10 GB wolnego miejsca tak jakby windows zajmował mi 11 GB, nie wgrywałem żadnych programów ani nic takiego, tylko surowy windows był. Zainstalowałem windowsa na dysku E (trzecia partycja) i chciałem sformatować dysk C ale nie dało rady, próbowałem z dyskietki startowej, ale mam typ plików NTFS i nie dało rady, próbowałem z wiersza poleceń - też nie dało rady, próbowałem programem partition magic 8, tez nie dało rady, nawet próbowałem zmienić literę dysku żeby coś zdziałać - ale to też odpada. Mój dysk to: WD 800JB - Western Digital - 80 GB. Pozdrawiam i z góry dziękuje

Złączono Posta : 15.08.2007 (Sro) 11:38

DO Chip - mam partycję w NTFS - wszystko było ok przez jakies dwa lata, ale ostatnio zakupiłem windowsa XP HE i mam problem bo nie mogę go zainstalować przy bootowaniu bo po jakiejś chwili gdy sprawdza konfigurację wyskakuje błąd i pojawia się niebieski screen z tekstem typu komputer wyłączył ten proces gdyz może on spowodować uszkodzenie …, mówi mi że mam błędy na dysku, ale sprawdzałem i nie ma żadnych i instaluje system z poziomu windowsa zeby skopiował mi wszystkie pliki, wtedy nie pyta mnie o umowę, ani nie oferuje formatowania partycji w przypadku systemowej, jak instalowałem na innej partycji to zapytał o to. Dodam że problem pojawił się wraz z zakupem oryginalnego windowsa XP HE, jak pisałem wyżej partition magic niewiele pomógł bo z dysku E nie chciał sie nawet odpalić, jakis błąd był, w tej chwili nie jestem w stanie napisać jaki. Na razie nie chce znowu instalowac windowsa bo troche dużo z tym roboty jest (nie tyle z samym windowsem co z resztą). Pozdrawiam

Złączono Posta : 15.08.2007 (Sro) 13:10

Partycja Systemowa ma rozmiar 21,2 GB, kolejna 26,3 i następna 26,9 - wszystkie na ntfs, całość 80 GB - jest to dysk Western Digital. Próbowałem sprawdzać błędy robić format c kiedy windows miałem zainstalowany na e ale nic nie da się zrobić. W momencie zainstalowania surowego windowsa xp he widzę że mam wolnego miejsca koło 10 GB, tak jakby windows zajmował z 11 GB. Dodam że nie mogę instalowac windowsa z pozycji bootowania bo po chwili widzę blue screen z napisem że wykryto błędy i proces zostanie zatrzymany żeby nie było jakichś tam uszkodzeń, do tego parę linijek cyfr i krzaczków i koniec. Moge natomiast zainstalować windowsa z systemu, gdzie kopiuje mi wszystkie pliki na dysk i wtedy instalacja przebiega prawidłowo, chociaż instalująć na dysk c nie mam opcji akceptacji umowy i wyboru formatowania, od razu po wyborze partycji C zaczyna mi się instalacja, jak instalowałem system na e to te opcje były. Wcześniej nie miałem takich problemów. Dysk mam od około 2 lat i nie miałem z nim nigdy żadnego problemu a partition magic nie mogę włączyc bo najpierw pojawia się komunikat że dysk został podzielony with a different drive geometry i należy usunąć wszystkie partycje i ponownie jes stworzyć a pożniej błąd dostępu. Partycje były dzielone za pomocą tegoż włąśnie programu i zawsze było ok, nie wiem co się dzieje - nie chce mi się już reinstalować windowsa bo od dwóch dni nic więcej nie robię tylko właśnie to. Pozdrawiam