Zaginione partycje

Witam

Mam taki problem. Miałem uszkodzony pendrive i chciałem ustawić na nowo partycje gdyż na pendrive pokazywało system plików raw. Coś Mnie podkusiło żeby ściągnąć i zainstalować partition magic 8 z strony dobreprogramy. Wiedziałem że on nie działa na windows 7 a mimo to zaryzykowałem. Zainstalowałem i przy próbie odpalenia programu pokazał błąd a potem niebieski ekran śmierci po czym zresertowal się komputer. Po uruchomieniu okazało się że została Mi tylko partycja c a d i e zniknęła a mam tak ważne dane w tym zdjęcia. Czy dane zniknęły bezpowrotnie czy da się je odzyskać? Jak wchodzę w zarządzanie dyskami i to pokazuje mi te partycje tyle że bez liter itp. natomiast w mój komputer pokazuje tylko systemową a d i e brak. Proszę o pomoc

Dziękuje

Jak tam klikniesz prawym przyciskiem, to jest aktywna opcja “Zmień literę dysku”? Jeśli tak, to spróbuj zmienić na jakąś wolną literę (H lub I lub J).

Nie ma możliwości zmiany litery.

spróbuj użyć bootowalnej Partition Wizard

http://www.partitionwizard.com/partitio … le-cd.html

Prawdopodobnie uszkodził się MBR. Jeśli nie formatowałeś tamtych partycji i nic z nimi nie robiłeś to dane tam są. Nie zamartwiaj się na zapas.

Polecam programik testdisk-6.13. Na stronie producenta znajdziesz opis co i jak zrobić. W zasadzie to odpalasz testdisk_win.exe i dalej wybierasz pierwsze pozycje do analizy. Powinien Ci znaleźć zaginione partycje. Jak znajdzie to klikasz zapisz i restart kompa. Powinno być wszystko ok.