Zagnieżdżanie komentarzy

Witam.

Być może była już taka propozycja, jednak nie doszukałem się takowej. Nie ma co ukrywać, że śledzenie konkretnego tematu w komentarzach jest strasznie niewygodne. Żeby znaleźć odpowiedź na własny wpis, trzeba przewertować wszystkie po kolei. Może Administracja zastanowi się nad zagnieżdżaniem komentarzy, czyli ich wątkowaniem. Zapewne wystarczyłby tylko jeden stopień zagnieżdżania (obecny np. na Wykopie):

Naprawdę poprawiłoby to znacznie wygodę użytkowników.

Pozdrawiam.

Ja kiedyś o to prosiłem i dostałem odpowiedź (jeśli coś pomieszałem, proszę mnie poprawić), że trudniej wtedy śledzi się, które komentarze są nowe, że było to też przedyskutowane na którymś zlocie i takie tam… Ogólnie, nie liczyłbym na to, chociaż uważam, że jest to całkiem użyteczne.

[edit]

propozycja-dotyczaca-komentarzy-t247608-15.html

Akurat nowe komentarze mogą być podświetlane, znowu przytoczę przykład Wykopu. Oczywiście dla zarejestrowanych użytkowników, co zapewne zachęciłoby kilka osób do rejestracji.

No, ale skoro taka propozycja została już przedyskutowana, pozostaje mieć nadzieję, że temat kiedyś powróci.

Ja osobiście wolę obecny - płaski system komentarzy. Wykop też czytam i chyba jedynie podświetlenie ratuje sytuację, inaczej faktycznie trudno było by się połapać co jest nowe. Z drugiej strony, przyjęło się na DP stosować metodę: @xywka komu odpowiadamy więc łatwo wyszukać odp :slight_smile:

Mimo wszystko też sugerował bym dodanie jakiegoś znacznika nowych komentarzy - pamiętanie numerku nie jest najwygodniejsze :\

Obecny system komentarzy całkowicie jest pozbawiony czytelności i burzy dyskusję. Chyba też już kiedyś o tym pisałem (i też jako wzór podałem wykopowe). Przecież teraz to nie wiadomo kto, do kogo i na jaki temat pisze. Tzn. wiadomo, ale naprawdę ciężko się to czyta zwłaszcza przy ogromnej ilości komentarzy (co się nie zdarza rzadko).

Szczerze mówiąc byłem strasznie zaskoczony, że nie zostało coś takiego wprowadzone w nowej wersji dp, bo to chyba pierwsza i najważniejsza rzecz jaka powinna być tutaj wprowadzona. Oczywiście bez debilnego oceniania komentarzy i ukrywania, bo wiadomo, że tutaj to nie wypali - użytkownicy systemów i przeglądarek zaczęliby ze sobą w ten sposób walczyć (:O)

to może by tak dać ludziom wybór, przykład innego prezentowania wypowiedzi widać tu: http://codeguru.pl/frmThread.aspx?id=405343

Na dobrychprogramach póki co są dostępne dwa tryby: sortowanie rosnąco i sortowanie malejąco względem daty, można dać trzecią opcję: widok drzewiasty, aby jasne stało się kto komu odpisuje i jak już wspomniałem najlepszy przykład tego widać w linku podanym przeze mnie wyżej :wink:

Jestem za rozwiązaniem wykopowym.