Zagraniczny hosting

(poradniksieci) #1

Witam, mam serwer za granicą, a domenę mam wykupioną w Polsce. Wystarczy zmienić DNS, aby normalnie domena pobierała pliki z serwera, czy jakieś dodatkowe zabiegi są potrzebne?

(pionner) #2

Musisz w domenie ustawić rekord A na IP twojego serwera (jeśli nie masz dostępu do edycji rekordów, to zapewne będzie to coś w stylu “podpinanie domeny”). Na serwerze musisz skonfigurować tą domenę, z założeniem że jest to Apache, musisz dodać wpis w /etc/apache2/sites-available. Następnie z tego co pamiętam aktywować komendą a2ensite.
Jeśli jest to zwykły hosting “na stronę” bez dostępu przez SSH, zapewne też gdzieś w panelu znajdziesz “podpinanie domeny”.

(poradniksieci) #3

Musi być to IP, czy wystarczą serwery nazw?

(pionner) #4

Musi być IP twojego serwera. Serwery nazw ustawiasz jako NS. Serwery mailowe opędzasz przez MX (czyli mail@twojadomena.com).
edit. możesz sobie podejrzeć te rekordy na moim przykładzie: http://dig-nslookup.nmonitoring.com/dns-dig-nslookup.html?domain=pionner.org&pingsub=1

(poradniksieci) #5

Domenę mam wykupioną na az, tam jest tylko edycja rekordów DNS, czy system automatycznie tam rozpoznaje dns-y czy są to nazwy czy np. rekord A. A jak nie to w jaki sposób akurat w tym serwisie to zmienić.

(pionner) #6

Nie wiem, nie korzystam z AZ. Zaloguj się i poszukaj, co masz ustawić już napisałem. Generalnie zapewne to będzie właśnie to ustawianie DNS o którym napisałeś.

(poradniksieci) #7

W AZ (co dziwne, albo po prostu znaleźć nie mogę) jest tylko jedna opcja edycji rekordów DNS, gdzie jak wpisuję IP, wywala błąd, działają tylko ns-y. Niestety nie znalazłem nigdzie edycji rekordów DNS np. typu A. Jeśli ktoś korzysta z tych usług będę wdzięczny.

(pionner) #8

To wpisz nsy, też powinno chwycić.

(poradniksieci) #9

NS-y zmieniałem 24h temu, tylko tyle chwyciło że zamiast wywalać błąd o dns-ach, wykazuj że witryna jest nie osiągalna.

(pionner) #10

Jeszcze po stronie serwera musisz skonfigurować jak to ma być obsłużone. Też powinieneś mieć to w panelu.

(poradniksieci) #11

Jak dodać ten wpis do serwera? Przez crona?

(pionner) #12

Jeśli masz dostęp do SSH, to normalnie, otwórz sobie jakimś edytorem tekstu, jeśli nie, to przez panel zarządzania stroną.

(poradniksieci) #13

Nie mam dostępu do SSH na tym hostingu. W panelu zarządzania stroną nie ma żadnej informacji dotyczącej podpinania domeny. Jakieś inne pomysły? HTACCES? FTPACCES? Jakieś pomysły?

(pionner) #14

htaccess itp nie mają z tym nic wspólnego. Skontaktuj się w takim razie z obsługą.

(poradniksieci) #15

Ok, napisałem do nich, mam nadzieję że pomogą. Dziękuję Ci za pomoc.

(pionner) #16

Żaden problem, jakby co to pytaj.

(poradniksieci) #17

Dostałem dość szybko odpowiedź… Jednak konfiguracja polegała jedynie na zmianie NS-ów. Problem polegał na tym iż zmieniłem w panelu AZ na serwery zewnętrzne, trzeba było wejść jeszcze do starego panelu i przełączyć również tam na zewnętrzne serwery. Myślę że temat może przydać się komuś na przyszłość.