Zagrożenia ze strony hibernacji

Witam.

Pytanko moje brzmi: jakie zagrożenia mogą występować w związku z wprowadzaniem/wyprowadzaniem kompka w stan/ze stanu hibernacji?

Chodzi mi o jakieś utraty danych, nieprawidłowy start i w ogóle całe ryzyko związane z hibernacją.

Za pomoc z góry dziękuję i życzę wesołych świąt :slight_smile:

Z jednej strony hibernacja jest dobra bo szybko można wyłączyć komputer a także i szybko wrócić do tego co sie robiło wcześniej :wink: ponieważ jak wiemy gdy zostawimy np włączonego winampa to po hibernacji dalej jest on włączony, z drugiej strony ja myślę, że nie można przesadzać z tą opcją bo niby szybciej się włącza ale później jest troche zmulony… :wink: co do utraty plików hmmm możliwe lecz nie moge powiedzieć ze na pewno ponieważ mi sie nic takiego nie stało.

Jeśli chodzi o hibernacje to bardzo fajny mechanizm i generalnie na szybkich maszynach nie ma problemów, jednak co jakiś czas warto zamknąć system i uruchomić jeszcze raz.

Problemy na wolniejszych kompach to właśnie możliwość niedziałania czegoś prawidłowo. Hibernacja potrzebuje zasobów komputera żeby to wszystko spamiętać :smiley:

Fajna sprawa jak trzeba szybko, nagle gdzieś wyjść a zapis wszystkiego i zamknięcie kompa nie wchodzi w grę. Wracamy i mam ywszystko tak jak zostawiliśmy.

Pozdro.

System się popsuć to nie popsuje, ale jak już wprowadzasz go w hibernacje to zapisuj wszystkie rzeczy dla bezpieczeństwa przed utratą danych (niezapisanych).

Sama hibernacja polega na tym, że to, co zawiera pamięć RAM jest zapisywane na dysku (w pliku hiberfile, czy jakoś tak). Nigdy nie utraciłem danych w wyniku hibernowania komputera, ale nie też nie przeginam z tą opcją i używam jej tylko wtedy, kiedy muszę gdzies nagle odejść od komputera. Zawsze przed hibernacją zapisuję wszystkie otwarte pliki a w grach robię save-a.

nie korzystam, bo jest to bez sensu, szczegolnie przy nowych kompach ze spora iloscia ramu, ktory trzeba zapisac na dysku przed wylaczeniem lub odczytac przy wlaczaniu - majac np.1gb pamieci jest to juz spore opoznienie, zwlaszcza ze sporo osob ma pagefile ustawiony na default 1.5x co tez sie przyczynia do opoznien

to jest dobre w przypadku laptopow, gdzie moze niespodziewanie bateria siasc i wtedy stosuje sie hibernacje, by nie stracic danych