Zagrożenia ze strony hibernacji

(wesolek87) #1

Witam.

Pytanko moje brzmi: jakie zagrożenia mogą występować w związku z wprowadzaniem/wyprowadzaniem kompka w stan/ze stanu hibernacji?

Chodzi mi o jakieś utraty danych, nieprawidłowy start i w ogóle całe ryzyko związane z hibernacją.

Za pomoc z góry dziękuję i życzę wesołych świąt :slight_smile:

(speed89) #2

Z jednej strony hibernacja jest dobra bo szybko można wyłączyć komputer a także i szybko wrócić do tego co sie robiło wcześniej :wink: ponieważ jak wiemy gdy zostawimy np włączonego winampa to po hibernacji dalej jest on włączony, z drugiej strony ja myślę, że nie można przesadzać z tą opcją bo niby szybciej się włącza ale później jest troche zmulony.. :wink: co do utraty plików hmmm możliwe lecz nie moge powiedzieć ze na pewno ponieważ mi sie nic takiego nie stało.

(Pajlaj) #3

Jeśli chodzi o hibernacje to bardzo fajny mechanizm i generalnie na szybkich maszynach nie ma problemów, jednak co jakiś czas warto zamknąć system i uruchomić jeszcze raz.

Problemy na wolniejszych kompach to właśnie możliwość niedziałania czegoś prawidłowo. Hibernacja potrzebuje zasobów komputera żeby to wszystko spamiętać :smiley:

Fajna sprawa jak trzeba szybko, nagle gdzieś wyjść a zapis wszystkiego i zamknięcie kompa nie wchodzi w grę. Wracamy i mam ywszystko tak jak zostawiliśmy.

Pozdro.

(adam749) #4

System się popsuć to nie popsuje, ale jak już wprowadzasz go w hibernacje to zapisuj wszystkie rzeczy dla bezpieczeństwa przed utratą danych (niezapisanych).

(Kylek) #5

Sama hibernacja polega na tym, że to, co zawiera pamięć RAM jest zapisywane na dysku (w pliku hiberfile, czy jakoś tak). Nigdy nie utraciłem danych w wyniku hibernowania komputera, ale nie też nie przeginam z tą opcją i używam jej tylko wtedy, kiedy muszę gdzies nagle odejść od komputera. Zawsze przed hibernacją zapisuję wszystkie otwarte pliki a w grach robię save-a.

(Jjoasz) #6

nie korzystam, bo jest to bez sensu, szczegolnie przy nowych kompach ze spora iloscia ramu, ktory trzeba zapisac na dysku przed wylaczeniem lub odczytac przy wlaczaniu - majac np.1gb pamieci jest to juz spore opoznienie, zwlaszcza ze sporo osob ma pagefile ustawiony na default 1.5x co tez sie przyczynia do opoznien

to jest dobre w przypadku laptopow, gdzie moze niespodziewanie bateria siasc i wtedy stosuje sie hibernacje, by nie stracic danych