Zagrożenie oceną niedostateczną


(Wojciech963) #1

Witam, mam do was ludzie parę pytań.

  1. Do kiedy był termin powiadamiania prawowitych opoiekunów o możliwości oceny niedostatecznej?

  2. Czy rodzice muszą byc poinformowani o możliwości pały na semestr?

  3. Co jeśli z winy nauczyciela nie doszła kartka z zagrożeniami? (nie dostałem nic do ręki z powodu nieobecności, a pocztą też nic nie przyszło)

Znalazłem w statucie mojej szłoly taki cytat:


([c4d]) #2
  1. Nie ma sztywnych terminów. Te zależą od szkoły.

  2. Nie. Mogą ale nie muszą. To nie obóz tylko szkoła (podobno)

  3. To wyrzucają ze szkoły .... nie no żart. Nic się nie dzieje a co ma się dziać. Jak kartka nie doszła albo doszła ale nie trafiła w ręce rodziców (:P) to tylko się cieszyć. Chyba, ze wymagany jest podpis przez rodziców i zwrócenie wychowawcy. Ew. wychowawca, z którymi uczeń nie dobrych stosunków, dzwoni do rodziców osobiście (czasami jak mu się chce)

EDIT: Czyli jeżeli rodzice nie przyjdą to dostajesz kartkę a nauczyciel ew. w przyszłości (np. następnym semestrze lub innej okazji) przypomni rodzicom, że nie byli na tym spotkaniu (ja osobiście wybrałbym opcję z ... chwilowym nieinformowaniu rodziców, poprawieniu tak szybko jak się da)

Swoją drogą zagrożenie to nie koniec świata. Zwłaszcza z perspektywy kilku lat... no chyba, że się obleje cały rok...


(Kmgolen) #3
  1. Z tego co wiem jest to miesiąc od rady klasyfikacyjnej jednakże może to być uzależnione od statutu szkoły więc warto go przejrzeć

  2. Tak. Prawni opiekunowie muszą zostać poinformowani o możliwości oceny niedostatecznej (właśnie miesiąc przed radą klasyfikacyjną)

  3. Jeśli karta z zagrożeniami nie dotarła do twojego domu odpowiednio wcześnie a twoi prawni opiekunowie na zebraniu (również odpowiednio wcześnie) nie zostali poinformowani o ocenie niedostatecznej wtedy nauczyciel nie ma prawa wystawić takiej oceny.

Generalnie twoi opiekunowie muszą zostać poinformowani odpowiednio wcześnie. Jeśli z jakiś powodów niezależnych od Ciebie nie otrzymali informacji o zagrożeniu to możesz odwoływać się od oceny. Jest też duża szansa, że wygrasz, gdyż szkoła nie postępowała zgodnie z prawem


(ADR1991) #4

W której Ty klasie jesteś? Lataj za nauczycielami, poprawiaj, zaliczaj, proś... Jak już nie dasz rady to zaliczaj semestr po przerwie zimowej.


(Wojciech963) #5

To mnie pocieszyliscie, bo na 100% nie z mojej winy nic nie doszło do rodziców, a 6 zagrożeń to trochę dużo. Ogólnie to jak by mi się udał ten 'przekręt' to mam zamiar się zmywac z obecnej szkoły, bo wątpię żeby nauczyciele byli pocieszeni takim 'cwaniactwem'. Dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam :wink:

PS. @up 2 technikum.


(floyd) #6

Na ogół informacje o zagrożeniu oceną niedostateczną są podawane na wywiadówkach chyba, że jest w danej szkole jakiś regulamin i odpowiedni fundusz na zawiadamianie pocztą (Chyba nie sądzisz, że nauczyciel ma obowiązek wysyłania takich zawiadomień pocztą na własny koszt).

Jeśli w regulaminie szkolnym był punkt w którym nakłada się na nauczyciela obowiązek powiadomień pisemnych, a nauczyciel nie dopełnił go, to nauczyciel powinien być ukarany karą przewidzianą w tym regulaminie czy statucie szkoły, a uczeń dostaje ocenę na jaką sobie zasłużył i tyle.


([c4d]) #7

Ha ha ha. chyba żartujesz. Chłopak ma 6 zagrożeń. Chyba nie chcesz powiedzieć, że nagle 6 nauczycieli będzie zmuszonych wpisać '2' tylko dlatego, że np. nawaliła poczta?

Jeżeli jakimś cudem tak jest (chyba za wygodnie jest teraz uczniom) to Ci nauczyciele raczej tak łatwo o tym nie zapomną i będą to chcieli sobie odbić w następnym semestrze "przypadkiem" wywołując go częściej do tablicy i np. po każdej ocenie jaką dostanie będą dzwonili do jego rodziców.

Gdzie tu jest informacja o tym, że w takiej sytuacji nauczyciele nie mają prawa wstawić oceny niedostatecznej? nie mają prawa tylko w tedy kiedy sam uczeń nie został o tym poinformowany a nie opiekunowie.


(Michalgromadzki) #8

Zamiast udawać Greka i szukać idiotycznych wymówek, weź się k... do nauki! I nie zasłaniaj się tym, że nie zostałeś poinformowany o możliwych 'pałach', tym bardziej, że jak sam przyznałeś, masz zagrożenie z aż sześciu przedmiotów. Zamiast lamentować i siedzieć na kompie, do roboty nierobie!


(Kpc21) #9

W niektórych szkołach jest tak, że w razie kiedy rodzic nie odezwie się w sprawie zagrożenia, nie przyjdzie na zebranie, kartka z zagrożeniami jest wysyłana, ale nie za potwierdzeniem odbioru.

Musisz przeczytać dokumenty (statut, WSO, ewentualne inne regulaminy) i sam wyciągnąć wniosek, bo w każdej szkole jest inaczej. Z tego cytatu wynika, że mają obowiązek rodzica powiadomić (w razie nieobecności na zebraniu, poprzez ciebie), ale nie jest napisane że jeśli tego nie zrobią, nie mogą wystawić pały.


(ADR1991) #10

6 zagrożeń to dużo, ale to nie jest jeszcze koniec roku :!: Pamiętaj o drugim semestrze. Mojemu kumplowi w maju groziło 11 gał, latał za nauczycielami i nie wiem jak to zrobił, ale w czerwcu została mu tylko jedna jedynka którą zaliczył w sierpniu. Nie chodzimy do jakiejś szkoły dla idiotów czy coś tylko normalnego średniego technikum.


(system) #11

Według mnie to powinieneś od razu kibel zaliczyć, a nie szukać jakiś przekrętów! !!


(Wszerad91) #12

Ja też polecam: brać się do nauki albo znaleźć sobie kumpli na budowę. U nas taki cwaniak tak kombinował że nauczycielka chemii złożyła wypowiedzenie i profil bio-chem został na lodzie z tępą typiarą, która dyktowała im z zeszytu z liceum a po maturze okazało się, że zamiast przyszłych lekarzy będą ratownicy medyczni:D