Zagrożenie w aktualizacji


(Ixpek) #1

Od 2 tygodni nie wiem czy sprawdza mi aktualizacje, po kliknięciu sprawdź niby szuka, ale nie wiem czy na pewno, nie ma błędu żadnego, załączam fotki problemu, dotychczas co zrobiłem to usunąłem cały katalog softwaredistribution, catroot2 i zrobiłem naprawę WindowsUpdate.
zagrozenie


(krystian3w) #2

Jak naprawiałeś Windows Update na 10?


(Astor44) #3

Pobierz i uruchom: http://www.majorgeeks.com/files/details/windows_software_repair_tool.htmlRead918
Po uruchomieniu zaznacz małą kratkę i “Next”. Po pierwszy restarcie znowu mała kratka i dalszy ciąg naprawy. Na koniec drugi restart. Całość operacji trwa kilkanaście minut. Narzędzie sprawdza podstawowe problemy systemu, w tym Windows Update.
Nie gwarantuję, że naprawi, ale na pewno niczego nie popsuje.


(Ixpek) #4

Naprawiałem wedle tej strony:


nic nie pomogło dalej to samo niestety.


(Ixpek) #5

Astorku44 zeskanowało ładnie naprawiło i nawet pobrało aktualizacje Silveright, ale nadal mam tą samą informacje o zagrożeniu.


(krystian3w) #6

Nie masz jakieś aktualizacji ukrytej (chociaż to mogło się wytracić przy usuwaniu katalogów softwaredistribution / catroot)? Ja taki miałem jak ukryłem poprawkę grudniową 2017 (nie chciała się normalnie instalować to później zainstalowałem ją z pliku).


Zobacz też czy nie ma dalej błędu z bazą usługi Windows Update, może coś innego naprawiło a to wciąż generuje komunikat.


(Ixpek) #7

Nic nie ukrywałem, a gdzie może to być ?, bo w win7 to wiem, że można było ukrywać, błąd nadal z bazą jest.


(iJuliusz) #8

Użyj tego programu. Powinien przepchnąć Update.


Jeśli nie wiesz co gdzie kliknąć, pisz, podpowiem.


(Astor44) #9

Nieco radykalniejszy sposób to:
okno Usługi > usługa Windows Update > PPM Właściwości > Typ uruchomienia przełącz na Wyłączony.
Następnie: C:\Windows > zmień nazwę folderu Software Distribution na jakąkolwiek.
Następnie: okno Usługi > pozycja Windows Update > PPM Właściwości > Typ uruchomienia przełącz na Ręczny a w lewej kolumnie okna kliknij Uruchom usługę. Pozamykaj wszystko. Zrestartuj komputer.
Po restarcie sprawdź aktualizacje i zaktualizuj, jeśli jest propozycja.
Jeśli wszystko gra, usuń z C:\Windows ów folder, którego nazwę zmieniłeś, bo jest “śmieciem”.


(Ixpek) #10

a to zrobiłem właśnie nawet 2 razy, razem z catroot2, ale zrobię jeszcze raz to, usunęło mi info z listy wszystkie aktualizacje zainstalowane.


(Ixpek) #11

A tak to też zrobiłem, jak nie naprawie tego to będę musiał to używać, a w ostateczności format niestety.


(krystian3w) #12

Po co format; odświeżanie z Ustawień naprawi Windows 10, pozwoli zachować np. dane użytkownika i potem już tylko instalacja twoich programów.


(Ixpek) #13

W sumie racja, zawsze to mniej roboty trochę, ale myślałem, że dam rade bez tego i ktoś się z tym problemem spotkał już.


(Astor44) #14

Ostatni, radykalny sposób, jaki mogę polecić przed reinstalacją (odświeżeniem) to pobranie i uruchomienie tej aplikacji: http://m.majorgeeks.com/files/details/fixwin_for_windows_10.html
Następnie wykonanie czterech operacji ze strony startowej programu, w kolejności wskazanej:
Naprawa systemu


(Ixpek) #15

Cały czas myślę, dlaczego jest uszkodzona ta baza danych, powinna być już odbudowana dawno, chyba że ta 10 taka oporna, bo jak 7 miałem to łatwiej było mi naprawić wszystko z tego co pamiętam. Może jakiś wirus blokuje, chociaż skany zrobiłem też pod tym kontem. Ok zobaczę jeszcze ten sposób.