Zagubiona przestrzeń dyskowa

Witam

Mam pewien problem.

Posiadam dysk western digital o pojemności 80GB…teoretycznie ponieważ przy ostatnim partycjowaniu miałem zaledwie ok 74,5 GB.

Gdzieś mi wcieło 6,5 GB i to mnie troche denerwuje ponieważ obecnie kończy mi się miejsce na dysku i te 6,5 GB przydało by mi sie:)

Jak mogę rozwiązać ten problem? Może jakimś programem sprawdzać tablice partycji czy coś innego? Doradźcie bo pojęcia niemam :slight_smile:

To jest standart że jak masz dysk o pojemności na przykład 80GB , to jego faktyczna wielkość będzie jak u Ciebie :slight_smile: Mam tak samo . Nic z Tym nie zrobisz . Pozdrawiam…

To normalne, pewien procent dysku jest użyty na potrzeby formatowania.

No Panowie ale aż 6,5 GB?? Coś sie z tym musi dać zrobić…wiem że nigdy nie jest równo do 80GB ale bezprzesady :slight_smile:

jest wszystko w porządku, tylko może wcześniej nie zwróciłeś na to uwagi,

1 GB=1024x1024x1024 Bajty=1073 MB / w przybliżeniu 1,073 GB /. Gdy podzielisz owe 80GB przez 1,073 GB otrzymasz 74, 55 GB. Chodzi o to, że 1 B=1024bity, / nie 1000 / 1 MB=1024x1024=1048576 bity / nie 1000x1000 /, a potocznie rozumie się krotności bitów, bajtów jako dziesiętne, setne tysięczne

Witam !!

otym wiem aczkolwiek nie brałem tego pod uwagę:)

wyczyść foldery temp może ci się trochę zwolni

nie chodzi oto tom…ja juzmam partycje zrobione które razem mają te 74,5 GB pojemności…dobra widze że nicz tym się nieda zrobić…a swoją drogą to jest lekkie wprowadzanie klienta w błąd…bo pisze 80GB na dysku…powinno być tak że producenci robili by wieksze dyski które po wyliczeniu na bajty itp żeby wszystko równo było miały 80GB a nie 74.5 :stuck_out_tongue: