Zagubiona zagraniczna paczka pocztowa jakie odszkodowanie PP

Witam serdecznie!

Chciałbym zapytać się jakie odszkodowanie dostałbym jeżeli została by zagubiona paczka pocztowa zagraniczna, w moim wypadku do niemiec.

Przypuśćmy że wysyłam w niej komputer o wartości 1000zł, koszt nadania takiej paczki priorytetem to 117.00 zł, a w wielu miejscach piszą że wartość odszkodowania za zaginioną paczkę pocztową wynosić może max dziesięciokrotność kwoty jej nadania, czyli wychodzi 1170zł, max, ale, ale… to było mówione do paczek krajowych.

Czy ktoś może mi pomóc w tym zapytaniu? Przesyłki do Niemiec wysyłając pocztą polską nie można ubezpieczyć na określoną kwotę.

Pozdrawiam serdecznie i dzięki za ewentualne odpowiedzi.

Na poczcie możesz wysłać paczkę z zadeklarowaną wartością:

http://www.poczta-polska.pl/Uslugi/?U=D … PK=Wartosc

Wtedy sprawa jest jasna, oczywiście im większa zadeklarowana wartość, tym wyższy koszt wysyłki. Jak wyślesz bez tej opcji, to za wiele nie dostaniesz, bo niby skąd mają wiedzieć, że ich nie ściemniasz? Mogłeś wysłać skarpetki, a potem stwierdzić, że wysłałeś procesor za 5000 tyś. Oczywiście, ktoś mógłby skłamać deklarując większą wartość niż faktyczna, ale po pierwsze więcej zapłaci i nie ma gwarancji, ze paczka zginie :smiley:

nie można wysłać paczki z zadeklarowaną zawartością do niemiec, pisałem o tym wyżej, dlaczego nie czytasz?

dostane 10 krotność, czyli jak wysyła kosztowała 120zł to dostanę max 1200zł + zwrot tych 120zł, nie jedni dostali, tylko że na paczki krajowe ale międzynarodowo też tak (chyba - i o to pytam) jest

Dodane 23.04.2010 (Pt) 21:35

jak wysyłasz skarpetki to nie ważą one 6 KG, chyba że sporo, a nawet jeżeli sporo to koszt wysłania takiej paczki będzie o wiele niższy i nie wyciągniesz 5000zł, a (Za list polecony) max 110zł jeżeli wysyłasz krajowo, za paczkę która będzie kosztować 11zł, wyciągniesz max 110zł (dziesięciokrotność wysyłki), natomiast za przesyłkę (paczka) zagraniczną kosztującą wysłanie 146zł* to 1460zł, tylko że wątpię byś wysyłał skarpetki z kamieniami tak by paczka ważyła 20KG (na 146zł* wysyłki do niemiec) i jej koszt wysyłki wynosił 146zł* bo i tak na 99% dojdzie, więc aby stracisz na tym :smiley: (koszt skarpetek załóżmy 10zł, + kamienie) i teraz takich przesyłek wyślij do kolegi z niemiec 10 sztuk, jeżeli zaginie jedna to tracisz 100zł (bo kupiłeś 10 par skarpetek i do każdej paczki wsadziłeś po 1 pare no i stracisz kamienie , ale dostaniesz odszkodowanie 1460zł ktore pokryje wysylki wszystkich 10 paczek) , jak zaginą dwie to zyskasz 1460zł, a jak dojdą wszystkie to stracisz 1460zł + 100zł za skarpetki + kamienie :smiley:

ale namotałem :smiley:


* przesyłka ekonomiczna