Zagubiony profil użytkownika

Witam.

Mam system Windows 8 Pro 64 bit. Już drugi raz zagubił mi on mój profil użytkownika. Podczas uruchamiania systemu dostaje komunikat :

“Profil użytkownika nie został prawidłowo załadowany! Użytkownik zalogował przy użyciu profilu tymczasowego.” . Poprzednim razem utworzyłem poprostu nowy profil użytkownika stary usunąłem poprzez rejestr i usunięcie klucza z rozszerzeniem .bak w folderze ProfileList. Jednak teraz nie mam pojęcia czemu znowu mi coś takiego się zdarzyło skoro nie robiłem jakiś rewolucji na systemie zwyczajnie go używałem wczoraj wieczorem zamknąłem a rano odpalam i ten komunikat.Dodam jeszcze że pomaga restartowanie systemu . Tzn często jest tak że profil gubi się po zamknięciu systemu. Jednak wtedy wystarczy zrestartować i już jest ok. Wiem, że Win8 podczas zwykłego zamykania wchodzi w stan niejako hibernacji a dopiero pełny restart powoduje odpowiednie zamknięcie plików itd. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Z góry dziękuję za odpowiedź

U mnie jest podobnie, z tym że zawsze w takiej sytuacji windows loguje mnie na moje konto ale nie ma żadnej mojej aplikacji, tapeta jest domyślna. Tak jakbym świeżo założył konto. Dzieje się tak na trzech różnych komputerach z Windows 8 i 8 Pro. Wszystkie mają najnowsze aktualizacje. Nie zauważyłem analogii sprzyjającej takiej awarii, występują jak u ciebie losowo. Myślę że w nadchodzącym Windows 8.1 ten błąd będzie naprawiony.

Zaktualizowałem system do Win 8.1 Pro i niestety problem nadal sie cyklicznie powtarza. Czy komuś udało sie go rozwiązac?

Cytat:

 

“założyłem nowy profil w trybie awaryjnym, przekopiowałem ważne pliki i skasowałem stary”

No tak zrobiłem bo gdzieś w internecie znalazłem taką poradę. Ale nie pomogło