Zahasłowany BIOS, brak windowsa Pomocy!

(chybayo) #1

Witam mam problem nie wiem czy to dobry dział dlatego z góry przepraszam i jeśli tak to prosze go przenieść.

Otóż problem wygląda tak, że nie mogę się dostać do biosa ponieważ jest zahasłowany i nie mam możliwości zmiany bootowania na  USB przez którego mógłbym zainstalować nowy system ponieważ aktualny nawet nie chce sie zacząć włączać "boot failure press any key...". Próbowałem już sposób z odłączeniem baterii CMOS ale ten też nie działa. Wie ktoś może co z tym fantem zrobić?

Myślałem też czy nie da sie zrobić czegoś takiego w usb żeby automatycznie sam się bootował ale nie wiem czy to wogóle jest możliwe.

Potrzebuje pomocy jak najszybciej!

Pozdrawiam

(ADR1991) #2

Najprawdopodobniej w instrukcji od Twojej płyty głównej będzie opisana metoda resetu ustawień BIOS poprzez zewrzenie ze sobą dwóch pinów.

(chybayo) #3

Nie mam zielonego pojęcia gdzie mam instrukcje niestety gdzieś się zagubiła.

Mogłbyś mi pokazać gdzie te piny się znajdują?

(Tapir1960) #4

(dr.boczek) #5

musisz podać dokładny model kompa i wersję bios to może ci ktoś pomoże. reset BIOS jest jak najbardziej możliwy ale w różnych kompach się w różny sposób to wykonuje. Na początek możesz sprobować wyciągnąć tą baterię na dłużej - powiedzmy 5 minut, wyciągnięcie na chwilę może nie zadziałać. poza tym powinieneś mieć możliść bootowania z innych urządzeń F8 albo F11 albo w F12 przy starcie, nie będę zgadywał. 

(chybayo) #6

jest to MSI Wind Notebook

Odłączenie baterii CMOS nawet na 30 minut nie pomaga.

próbowałem wciskać wszystkie klawisze żeby zbootowal mi usb ale to tez nie działa

(dr.boczek) #7

nie mam pojęcia jak pomóc, google nic nie pisze na ten temat.

(Tapir1960) #8

Spróbuj programem http://pobieralnia.pl/plik-6003-cmospwd.html

(Veers) #9

Pytanie zasadnicze: czy jesteś pewny że tam JEST hasło ? Jeśli to twój NB, i nigdy hasła nie zakładałeś - to hasło powinno być … PUSTE.

(chybayo) #10

Problem w tym, że nie mam dostępu do windowsa.

Dobra proszę zamknąć temat, oddaje laptopa do serwisu. Dzieki za wszystkie odpowiedzi :wink: