Zahasłowany BIOS, brak windowsa Pomocy!

Witam mam problem nie wiem czy to dobry dział dlatego z góry przepraszam i jeśli tak to prosze go przenieść.

 

Otóż problem wygląda tak, że nie mogę się dostać do biosa ponieważ jest zahasłowany i nie mam możliwości zmiany bootowania na  USB przez którego mógłbym zainstalować nowy system ponieważ aktualny nawet nie chce sie zacząć włączać “boot failure press any key…”. Próbowałem już sposób z odłączeniem baterii CMOS ale ten też nie działa. Wie ktoś może co z tym fantem zrobić?

 

Myślałem też czy nie da sie zrobić czegoś takiego w usb żeby automatycznie sam się bootował ale nie wiem czy to wogóle jest możliwe.

 

Potrzebuje pomocy jak najszybciej!

 

Pozdrawiam

Najprawdopodobniej w instrukcji od Twojej płyty głównej będzie opisana metoda resetu ustawień BIOS poprzez zewrzenie ze sobą dwóch pinów.

Nie mam zielonego pojęcia gdzie mam instrukcje niestety gdzieś się zagubiła.

 

Mogłbyś mi pokazać gdzie te piny się znajdują?

 

musisz podać dokładny model kompa i wersję bios to może ci ktoś pomoże. reset BIOS jest jak najbardziej możliwy ale w różnych kompach się w różny sposób to wykonuje. Na początek możesz sprobować wyciągnąć tą baterię na dłużej - powiedzmy 5 minut, wyciągnięcie na chwilę może nie zadziałać. poza tym powinieneś mieć możliść bootowania z innych urządzeń F8 albo F11 albo w F12 przy starcie, nie będę zgadywał. 

jest to MSI Wind Notebook

 

Odłączenie baterii CMOS nawet na 30 minut nie pomaga.

 

próbowałem wciskać wszystkie klawisze żeby zbootowal mi usb ale to tez nie działa

nie mam pojęcia jak pomóc, google nic nie pisze na ten temat.

Spróbuj programem http://pobieralnia.pl/plik-6003-cmospwd.html

Pytanie zasadnicze: czy jesteś pewny że tam JEST hasło ? Jeśli to twój NB, i nigdy hasła nie zakładałeś - to hasło powinno być … PUSTE.

 

Problem w tym, że nie mam dostępu do windowsa.

 

Dobra proszę zamknąć temat, oddaje laptopa do serwisu. Dzieki za wszystkie odpowiedzi :wink: