Zainfekowany komputer XP


(Hubertonly) #1

Mam dobry komputer, a nawet te słabe gry internetowe mi się tną.

Komputer strasznie wolno chodzi, dyski nie są przepełnione.

Przy starcie systemu blokuje się pasek narzędzi muszę brać w procesach zakończ explorer.exe i nowe zadanie explorer.exe i dopiero się uruchamia.

Proszę o wszystkie wskazówki czym czyścić system itd.

Pozdrawiam.


(Dariuszbbr) #2

Przeskanuj dokładnie tym programem http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte ... 13117.html .Przed skanowaniem zaktualizuj bazę sygnatur wirusów,zrób pełnego skana co znajdzie usuń. Dla pewności dodatkowo możesz przeskanować http://www.dobreprogramy.pl/Kaspersky-V ... 12768.html .Po skanowaniu daj logi.


(Hubertonly) #3

Zrobiłem to pierwsze co mówiłeś i nic to nie dało.


(Piotrkijak) #4

Czyli komputer nie jest zainfekowany. Zainstaluj TuneUp Utilities 2010 i wykonaj defragmentację rejestru, dysku oraz przeczyść rejestr. Wywal też z autostartu aplikacje, z których nie korzystasz, bo to też spowolnia system, i ewentualnie możesz zainteresować się programem bootvis. Opis obsługi tego programu znajdziesz przy użyciu googli. Jeżeli to nie pomoże, to ja nie mam już innego pomysłu jak format...


(Hubertonly) #5

Dodam gdy sformatuje komputer bo jakimś czasie zaczyna się to odnowa.


(Piotrkijak) #6

Podaj jaki masz procesor, ile ramu itd.


(mareksolak) #7

CF by to załatwił ale ostatnio go sie nie poleca - bo niby system rozwala, żal


(Piotrkijak) #8

To prawda. Zdarza się, że kasuje pliki systemowe. Mnie na przykład plik od edytora rejestru i msconfig... Raz też tak miałem, że system niby działał, ale sypał mnóstwem błędów i mało co działało... Na szczęście dałem radę przywrócić system i uniknąłem reinstalacji systemu... Moim zdaniem bezpieczniej będzie skorzystać z programu OTL.