Zainfekowany pendrive-nie można otworzyć;/

(Kaskakolodziejczyk) #1

Witam,

byłam dzisiaj w punkcie ksero, wydrukować parę dokumentów z mojego pendrive i po powrocie do domu gdy podpięłam go do kompa wyskoczyło takie o to okienko antywirusa: "osłona systemu plików programu avast zablokowała zagrożenie. Nie są wymagane dalsze działania" Plik przeniesiono do kwarantanny. I tu pojawia się problem, nie mogę otworzyć pendrive'a;/ Gdy próbuje pojawia się: " wystąpił błąd podczas ładowania _WFF.nil Nie można odnaleźć określonego modułu". Co robić?:frowning:

(Atis) #2

Nie potrafisz samodzielnie przeczytać tematu z informacją o wymaganych logach?

analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html

(Kaskakolodziejczyk) #3

A bez tego nie da się pomóc?

Nie wiem o co chodzi z tymi logami, nie znam się;/ Myślałam ktoś taki też może liczyć na pomoc, ale widocznie nie;/

(Atis) #4

Na pomoc może liczyć każdy, kto potrafi przeczytać ze zrozumieniem proste zdania.

Instrukcja jest prosta i wystarczy przeczytać OTL - Raport obowiązkowy:

analiza-dezynfekcja-zestaw-nieingerencyjnych-narzedzi-t485632.html#p3059741

(Ula Kreft) #5

Cześć

Miałam dokładnie ten sam problem. Wystarczy w programie antywirusowym przywrócić plik z kwarantanny, następnie na jakimś komputerze bez oprogramowania antywirusowego podłączyć pendrive i zgrać ważne pliki, a później sformatować swojego pendrive i powinno wszystko działać. U mnie pomogło. Powodzenia!

(Atis) #6

Daruj sobie tego typu rady.

Podłączając pendrive zainfekujesz drugi komputer.

Ten komputer będzie infekował każdy podłączony pendrive

Żeby usunąć tego wirusa wystarczy umiejętność czytania ze zrozumieniem.

(Acorus) #7

Załóż osobny temat nie-podpinamy-sie-pod-tematy-innych-uzytkownikow-t458165.html

Daj wymagane logi i log USBFix z funkcji Listing.