Zainicjowanie ePower_DMC.exe

(Kylek) #1

Kilka dni temu dokonałem reinstalacji systemu w laptopie Acer Aspire 3692 WLMi (poprzez przywrócenie ustawień fabrycznych z partycji recovery). Wszystko przebiegło bez żadnych problemów. Poinstalowałem dodatkowe oprogramowanie i parę dni laptop pracował bez zarzutu. Od wczoraj, po każdym uruchomieniu pojawia się komunikat:

ePower_DMC.exe - Usługi debugowania środowiska Common Language Runtime

Aplikacja wygenerowała wyjątek, którego nie można obsłużyć.

Identyfikator procesu = 0xb7c (2940), Identyfikator wątku = 0xb80 (2944).

Kliknij przycisk OK, aby zakończyć działanie aplikacji.

Kliknij przycisk ANULUJ, aby debugować aplikację.

Próbowałem reinstalować zarówno sam sterownik ePower Management (instalując także najnowszą jego wersję) jak i cały pakiet Empowering Technology i nic. Wszystko działa do momentu ponownego uruchomienia komputera.

Komputer ma Windows XP + SP3 + wszystkie aktualizacje z Windows Update.

Kiedyś już taki komunikat się pojawiał, ale to było raz na parę miesięcy i po ponownym uruchomieniu komputera wszystko działało.

Czy mogę ewentualnie odinstalować ten sterownik i opierać się tylko na zarządzaniu energią systemu Windows? Laptop cały czas stoi na biurku podpięty do ładowarki. Na baterii pracuje sporadycznie.

(Dimatheus) #2

Hej,

Acer ePower to dość kapryśne oprogramowanie. Gdy pojawiają się błędy najlepiej odinstalować wszystko - łącznie z Acer eFramework - przeczyścić rejestr i dysk, a po restarcie zainstalować wszystko jeszcze raz.

Zależy co masz na myśli pisząc najnowszą wersję. Niestety na Windows XP będzie działać oprogramowanie Acer'a tylko w wersji 2.x. Wersja nowsza - 3.x - działa tylko i wyłącznie na Windows Vista.

Oczywiście, że można. Co prawda stracisz nieco funkcjonalności - w postaci możliwości wyłączania urządzeń takich jak karty sieciowe czy czytniki kart oraz zmniejszania jasności ekranu z poziomu ikonki w tray'u - ale komputer będzie działał bez zarzutu. A dodatkowo dzięki temu odzyskasz nieco zasobów systemowych - proces ten zajmuje w pamięci jakieś 20 MB.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Kylek) #3

Dzięki za porady. Problem rozwiązany, chociaż trochę okrężną drogą :slight_smile: Odinstalowałem wszystko z pakietu Acer Empowering, tylko nie przewidziałem tego, że bez Acer eFramework nie da się ponownie zainstalować żadnej aplikacji z pakietu Empowering, bo są one na partycji systemowej, do której dostęp jest właśnie przez Acer Empowering. Przeinstalowałem cały system i wszystko na razie śmiga bez błędów.

(Dimatheus) #4

Hej,

Cieszę się niezmiernie... :slight_smile:

Zgadza się - Acer eFramework jest platformą, poprzez którą programy odwołują się do sprzętu, więc bez niej niemożliwe jest ich działanie. A swoją droga nie wystarczyłoby odinstalować eFramework'a, zrestartować komputer i zainstalować raz jeszcze - powinno było pomóc... :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus