Zainicjowanie ePower_DMC.exe

Kilka dni temu dokonałem reinstalacji systemu w laptopie Acer Aspire 3692 WLMi (poprzez przywrócenie ustawień fabrycznych z partycji recovery). Wszystko przebiegło bez żadnych problemów. Poinstalowałem dodatkowe oprogramowanie i parę dni laptop pracował bez zarzutu. Od wczoraj, po każdym uruchomieniu pojawia się komunikat:

ePower_DMC.exe - Usługi debugowania środowiska Common Language Runtime

Aplikacja wygenerowała wyjątek, którego nie można obsłużyć.

Identyfikator procesu = 0xb7c (2940), Identyfikator wątku = 0xb80 (2944).

Kliknij przycisk OK, aby zakończyć działanie aplikacji.

Kliknij przycisk ANULUJ, aby debugować aplikację.

Próbowałem reinstalować zarówno sam sterownik ePower Management (instalując także najnowszą jego wersję) jak i cały pakiet Empowering Technology i nic. Wszystko działa do momentu ponownego uruchomienia komputera.

Komputer ma Windows XP + SP3 + wszystkie aktualizacje z Windows Update.

Kiedyś już taki komunikat się pojawiał, ale to było raz na parę miesięcy i po ponownym uruchomieniu komputera wszystko działało.

Czy mogę ewentualnie odinstalować ten sterownik i opierać się tylko na zarządzaniu energią systemu Windows? Laptop cały czas stoi na biurku podpięty do ładowarki. Na baterii pracuje sporadycznie.

Hej,

Acer ePower to dość kapryśne oprogramowanie. Gdy pojawiają się błędy najlepiej odinstalować wszystko - łącznie z Acer eFramework - przeczyścić rejestr i dysk, a po restarcie zainstalować wszystko jeszcze raz.

Zależy co masz na myśli pisząc najnowszą wersję. Niestety na Windows XP będzie działać oprogramowanie Acer’a tylko w wersji 2.x. Wersja nowsza - 3.x - działa tylko i wyłącznie na Windows Vista.

Oczywiście, że można. Co prawda stracisz nieco funkcjonalności - w postaci możliwości wyłączania urządzeń takich jak karty sieciowe czy czytniki kart oraz zmniejszania jasności ekranu z poziomu ikonki w tray’u - ale komputer będzie działał bez zarzutu. A dodatkowo dzięki temu odzyskasz nieco zasobów systemowych - proces ten zajmuje w pamięci jakieś 20 MB.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dzięki za porady. Problem rozwiązany, chociaż trochę okrężną drogą :slight_smile: Odinstalowałem wszystko z pakietu Acer Empowering, tylko nie przewidziałem tego, że bez Acer eFramework nie da się ponownie zainstalować żadnej aplikacji z pakietu Empowering, bo są one na partycji systemowej, do której dostęp jest właśnie przez Acer Empowering. Przeinstalowałem cały system i wszystko na razie śmiga bez błędów.

Hej,

Cieszę się niezmiernie… :slight_smile:

Zgadza się - Acer eFramework jest platformą, poprzez którą programy odwołują się do sprzętu, więc bez niej niemożliwe jest ich działanie. A swoją droga nie wystarczyłoby odinstalować eFramework’a, zrestartować komputer i zainstalować raz jeszcze - powinno było pomóc… :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus