Zainstalowałem Beryla -restart i niebieski ekran :(

wyswietla sie komunikat

serwer x został wyłączony,uruchom ponownie gdm gdy serwer x zostanie poprawnie skąfigurowany…

czarna magia :frowning:

Złączono Posta : 27.03.2007 (Wto) 11:51

po naciśnięciu na ok widze czarny monitor ,ctrl+alt+f1 mam konsole

masz złe wpisy w xorg.conf

jestem nowy w linuksie

co poprawić i jak

A czy ktośtu jest jasnowidzem??

Masz jakieś ze wpisy w xorgu

pokaż go

JEśli masz jakąś partycję windowsową zamontowaną to skopiuj tam xorg.conf

np. jakaś partycja fat32 zamontowana w /media/d

włączasz linuksa

alt+ctrl+f1

logujesz się

i

sudo cp /etc/X11/xorg.conf /media/d

włączasz windowsa

I włączasz plik D:\xorg.conf jakimś notepad+ albo innym narzędziem

i go tu wklejasz

nie nikt tu nie jest jasnowidzem,ani ja też nie nie mam żadnego doświadczenia w tej kwestji pierwszy raz coś takiego widze

a przeczytałęś mój post??

zastosuj się

n ie można wykonać polecenia nie ma pliku

a wpisujesz sudo cp /etc/X11/xorg.conf /media/d ??

bo jak pisałem to /media/d to tylko przykład

a tak swoja drogą linuks zraża do siebie nowych userów tym że na każdym kroku sprawia zawsze te same problemy ,i nawet poradniki krok za krokiem nie dzialeja jak trzeba: przegladając wszystkie fora zawsze spotykałem sie z:

-wszelakie problemy z instalacja sterowników

-problemy z dzialaniem takich porgramów jak skype czy tlen w wine

-na oficjalnej stronie nieaktualne porady gdzie wielkia czciaka jest napisane gdzie można je sobie wsadzić

-brak dzwieku w skype dla linuksa i w grach pod niego

-problemy z zapamiętaniem zadanej rozdzielczości

to najbardziej przeszkadza,nawet jak upora się z jednym problemem to jak sie instaluje coś nowego to za chwile problem nowy,nie dziwie sie że wirusy pod linuksem też nie chcą dzialać :slight_smile:

wina producentów sterów (chyba maja jakieś tajne umowy z microsyfem) bo olewają linuksa jak tylko sie da a jak wyskoczy taki komunikat jak mi teraz to niestety jest kaplica…

Złączono Posta : 27.03.2007 (Wto) 12:33

tak wpisuje

Masz pendrive ? albo dyskietkę ?

Złączono Posta : 27.03.2007 (Wto) 13:00

Zrób tak (nie znam się za bardzo ale mi pomogło)

Jak wywali niebieski ekran to naciśnij Ctrl + Alt + F1

wpisz swój login i hasło

teraz wpisz cd /etc/X11/ i enter

wpisz ls i enter - pokaże Ci co tam masz

na pewno będzie coś takiego xorg.conf i xorg.conf.20070327xxxx gdzie xxxx to data godziny

teraz wpisz tak

sudo mv xorg.conf xorg.conf.bak - enter

sudo mv xorg.conf.2007 i reszte tego ciągu (możesz wpisać 2007 i kliknąć TABULATOR) xorg.conf i enter

teraz

sudo reboot

i zobacz czy pomogło :slight_smile: a tamten plik pokaż Panom tutaj co się napewo znają lepiej ode mnie

pzdr!

JarekMk

to wtedy nie będzie mu działał beryl

zamiast tego moze zrobić

sudo dpkg-reconfigure -phigh xserver-xorg

Ale chociaż system wystartuje :slight_smile:

Też takie coś robiłem i nic nie pomogło… Możliwe że nie potrafiłem poprawnie tego zrobić…

Ta komenda służy tylko i wyłącznie do wybrania dostępnych rozdzielczości

wojownik. po pierwsze odniosę się do problemów jakie napisałeś. Nie wynikają one z problemów z Linuksem, ale problemów a raczej brakiem jakiekolwiek inwencji twórczej mam na myśli poszukania odpowiedzi ( How -To ). Przede wszystkim Linux to nie Win i tutaj trzeba dać coś od siebie ( bez skojarzeń) a tym czymś jest umiejętność szukania.

A teraz do problemu z Berylem. Przechodzisz w Tryb Awaryjny wybierasz w Grub. I wpisujesz komendę:

Ewentualnie możesz przywrócić xorg.conf tak jak napisał JarekMk

Jak załadują Ci się X-server będziemy się bawić z Berylem, Po pierwsze na forum.ubuntu.pl masz How-To ( Jak zainstalować Beryl dla każdej karty graficznej) ewentualnie jeżeli posiadasz kartę Intel, patrz mój blog.

Nie podałeś żadnych informacji na temat wersji Ubuntu, Xorg. Wybacz ale nie masz czego szukać w Linuksie jeżeli masz problem z szukaniem. Bo tych tematów na forum tej dystrybucji jest od piernika. Po drugie zaręczam Cię instalowałem sterowniki do kart Intel, ATI, NVIDIA. i za żadnym razem nie miałem problemów bo uważnie czytałem.

niestety postów jest od piernika bo np. instalacja sterów udala sie tylko i wyłącznie 1 metodą(podaną przez uzytkownika tego forum) co Ty piszesz to masz racje ,z tym tylko że ja te wszystkie fora i sposoby w nich zawarte przejeżdziłem od a do z ,i pisze w momęcie gdy jestem w kropce

najlepsze jest to,że na moim piecu (nie laptopie) stterowniki do grafiki instaluje jak chce…stąd troche mojej irytacji na temat najpierw poszukaj i poczytaj ,bo ja tak robie :slight_smile:

Złączono Posta : 28.03.2007 (Sro) 18:56

poszło super :slight_smile:

tylko jest jeden minus jak mam uruchomione np.kadu i jest na pulpicie i uruchamiam np firefoxa, zawsze gdy 2 okna na siebie nachodza mam czarny obraz,wiec gdy firefox wchodzi na kadu to firefox nic nie wyswietla prucz czarnego okna:( musze minimalizować 1 i 2 program przejsć do firefoxa i dopiero jest wyświetlana strona :frowning:

Złączono Posta : 28.03.2007 (Sro) 19:04

a i jeszcze jedno jak zrobic by ubuntu startowal z rozdzielczosci 1280na 820 bo zawsze przy starcie jest 1024 na 768 i musze zmieniac…co jest uciazliwe