Zainstalowałem sobie wirusa

windows10

(kapi3511) #1

Dziś próbując pobrać coś ze stronki (cheaty do minecraft) został na moim Chromie zainstalowany chromeserch.club. I zamiast nowej karty pojawia mi się New Tab, jeszcze jedno po pobraniu w menadżerze zadań pokazuje mi 100% cpu I jeszcze poinstalowało mi się to na wszystkich użytkownikach Chrome.
Link do dysku ze screnami https://drive.google.com/open?id=1NqI2u1OhyFuzU4sAIZ_Y245ZAShA8ssE
Naprawdę proszę o pomoc!
A i obecnie pisze z firefoxa który nie ma tego czegoś

(kapi3511) #3

Eh płatności nie wchodza w gre a w panelu sterowania programy odinstaluj nie ma nic z 9 stycznia znaczy jest ale ofiice. No właśnie office którego mama ale nie instalowałem go dzisiaj. Jest to Office 2016. Czy ten wirus podszywa się pod offica?

(Atis) #4

Nie instaluj żadnych szkodliwych programów zalecanych w linku podanym powyżej.
Pokaż raporty z FRST.
Farbar Recovery Scan Tool - Raport obowiązkowy

(krystian3w) #5

Przenoszę do kategorii bezpieczeństwo :warning: Raport obowiązkowy - Farbar Recovery Scan Tool :warning:

(kapi3511) #6

A ja zainstalowałem ten program. Raporty dam tak o 16 bo obecnie nie mam dostępu do konpa. I co mam zrobić z tym programem. A i bo reinstalacji na awaryjnym nie było lecz jak włączyłem normalny tryb windowsa to zaczęło się od nowa.

(krystian3w) #7

Atis ci pomoże wywalić RemanigeRepair, jak dasz raporty.

(kapi3511) #8

Dobra a nie wystarczy w panelu sterowania nacisnąć odinstaluj?

(krystian3w) #9

Na tyle ile deinstalator tego programu pozwala to tak, ale coś może zostać lub się nie odpalać lub będzie trzeba się naklikać kilka razy “nie dziękuję”.

(kapi3511) #10

Rozumiem ale ja mam soft organizer pro czy tam pełną wersję więc może tym?

(krystian3w) #11

Lepiej nie, może przypadkiem usuniesz za dużo i potem będzie trzeba więcej naprawiać przy pomocy FRST.

(Atis) #12

Odinstaluj Remanige i inne podejrzane programy.
Nie znam tego programu Soft Organizer, więc możesz użyć, ale na własną odpowiedzialność.

W trybie awaryjnym uruchom AdwCleaner Kliknij Skanuj (Scan) i później Oczyść (Clean).
Przed skanowaniem dodatkowo zaznacz opcję Polityka Chrome.
AdwCleaner > Narzędzia > Opcje > zaznacz: Polityka Chrome > OK
Nie zmieniaj innych ustawień.

Na koniec utwórz raporty z FRST, bo AdwCleaner nie usunie całkowicie infekcji.

(kapi3511) #14

Wiadomość była lecz już je niema bo była bezensowna

(kapi3511) #15

FRST skończyło skanować. Dać Napraw czy co? A jeśli mam nic nie dawać to oto raporty (na dysku bo mi najłatwiej)

(Acorus) #16

Logi z FRST masz pokazać.

(kapi3511) #17

Zedytowałem wiadomośc masz logi. A i włączm defendera

(Acorus) #18

Logi umieść na wklej.org lub jako załączniki.

(kapi3511) #19

Addition.txt (56,0 KB)
FRST.txt (84,2 KB)
Shortcut.txt (73,4 KB)
A tak może być?

(Acorus) #20

w.txt (2,8 KB)

(kapi3511) #21

Ok skończyło oto logFixlog.txt (7,7 KB) mogę już odpalać Chroma?

(Acorus) #22

Spróbuj.