Zainstalowałem sterowniki, Grafika 3D nie działa

Nie działa mi żadna gra, która wymaga directxa pomimo nowych sterowników (Chipset 965 Family…) i DirectXa10 na kompie. Mam Windows XP

Na XP pobierz http://www.dobreprogramy.pl/DirectX,Pro … 12667.html a tej dziesiątki pozbądź się.

Zainstlowałem i dalej to samo

Cześć

DirectX10 nie ma dla Windows XP więc nie wiem co zainstalowałeś.

Jaką grę uruchamiasz? Jaką masz kartę graficzną?

Uruchamiam DSJ4, ale próbowałem też PES13 czy The Sims 3, a mam Standardową Kartę Graficzną VGA

Cześć

Jak dla mnie masz po prostu za słabą kartę graficzną do gier typu PES czy Sims. Zintegrowane karty z reguły nie nadają się do gier (a zwłaszcza tak słabe jak ta).

Tyle, że dotąd wszystko działało a DSJ proszę Cię zbyt dużo nie wymaga

Hej,

Obstawiam, że nie masz zainstalowanych sterowników do karty graficznej. Skoro posiadasz ją zintegrowaną, to po instalacji sterowników na pewno nie powinna być widoczna jako Standardowa karta graficzna VGA. Generalnie po zainstalowaniu sterowników do chipsetu, konieczna jest też instalacja sterowników do układu graficznego.

:arrow: Jaką posiadasz płytę główną?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Cześć

Nie pisałem nic o DSJ tylko o grach typu PES czy Sims. Jeżeli faktycznie zainstalowałeś DirectX 10 to on jest powodem twoich problemów.

Jest widoczna jako Mobile Intel ® 965 Express Chipset Family, a płyta? Ściągam Everesta zaraz sprawdzę

Dodane 26.02.2013 (Wt) 14:45

Potem zainstalowałem 9 i dalej jest to samo

Dodane 26.02.2013 (Wt) 14:47

Acer Extensa 5620

Cześć

Nigdy nie było i nie będzie DX10 dla Windows XP. Jeżeli faktycznie zainstalowałeś to cudo dostepne w internecie to jest ono powodem twoich problemów.

Sterowniki do chipsetu i karty graficznej zainstalowane ze strony producenta laptopa?

Tak

Hej,

Skoro tak, to nie wiem, dlaczego pisałeś, że posiadasz “Standardową Kartę Graficzną VGA”. Jeśli karta wykrywana jest tak, jak piszesz, to sterowniki są poprawne - fałszywy trop.

:arrow: Czy przy uruchamianiu gry pojawiają się jakieś komunikaty czy po prostu nic się nie dzieje?

Czy po zainstalowaniu wersji 9c taka wersja jest wykrywana w narzędziu dxdiag.exe?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Wykrywana jest wersja 9.0c, a jak włączam grę mam komunikat “Direct3D device failure” jak próbuję wejść w ustawienia gry to “Could not find valid Direct3D video adapters”. a przy PESIE 13 jes raport błędów

Hej,

Uruchom narzędzie dxdiag.exe (po prostu w menu Start wybierasz uruchom i wpisujesz: dxdiag.exe) i przeprowadź testy z zakładki Ekran. Dodatkowo zrób screen’a tej właśnie zakładki i wrzuć ją na forum.

:arrow: Próbowałeś aktualizacji sterowników karty graficznej?

:arrow: Po czym zaczęły się problemy, o których piszesz? Po aktualizacji DirectX’a?

Pozdrawiam,

Dimatheus

To się zaczęło wczoraj, wracam ze szkoły patrzę a tu żadna gra nie działa, patrzę jakby nie było sterowników do karty graficznej (Było, że karta jest standardowa vga) więc zainstalowałem nowe… dalej nie działało więc dałem directxa 10 potem go usunąłem…

a tu screen http://speedy.sh/gVcNE/srin.PNG

“Funkcje modułu Direct3D są nieodstępne. Należy sprawdzić, czy jest to najnowsza wersji sterownika od producenta sprzętu.”

chyba mamy rozwiązanie… jak to sprawdzić?

Cześć

Więc wejdź na stronę producenta laptopa i sprawdź czy sa nowsze sterowniki do karty graficznej niż te które posiadasz. Jeżeli tak zainstaluj je.

Mam najnowsze

slawus777 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Hej,

Możesz też sprawdzić na stronie producenta sprzętu, czyli na stronie Intela. Sterowniki znajdziesz tutaj, a tutaj jest aplikacja webowa, który umożliwia sprawdzenie sprzętu on-line i dobór odpowiedniej wersji sterowników. Oczywiście najpierw należy zainstalować raz jeszcze sterownik do chipsetu płyty głównej - Intel Chipset Software Installation Utility (Chipset INF), a dopiero po restarcie uruchomić instalację oprogramowania do grafiki.

Pozdrawiam,

Dimatheus