Zainstalowałem Windows 8 i co dalej?

Osobiste moje zdanie brzmi tak: Windows 8 sam obsługuje PDF w kaflu, więc Sumatra jest zbędna. A przeglądarkę bym polecił Operę - jest zdecydowanie wygodniejsza interfejsem, a Quick Dial pozwala na łatwe uruchamianie stron. Pliki graficzne również są otwierane przez system więc dlatego nie opłaca się dokładać do systemu zbędnych MB.

Dla mnie podstawą jest posiadanie ccleaner do regularnego czyszczenia rejestru oraz usuwania plików tymczasowych przeglądarki itp.

Instalować tylko to co jest ci szczególnie potrzebne.

Pakiet biurowy LibreOffice, Thunderbird, przeglądarka według uznania (ogólnie chrome najlżejszy), Aimp3.

A wszelkie biblioteki directx, itp. instalować jak będzie problem przy odpaleniu.

Ccleaner to bardzo przydatne narzędzie jednak warto go używać z głową. Warto patrzeć jakie plik tymczasowa są usuwane, bo nie raz znajomi skarżyli się, że nie mają historii w przeglądarka itp.

Dobór pakietu zależy od użytkownika, chociaż patrząc na polskie szkoły to pakiet od Microsoftu jest przez nie nam narzucany. Jeśli ktoś korzysta z poczty robiąc tylko podstawowe funkcje to spokojnie wystarczy mu aplikacji wbudowana w Windows 8, tym bardziej, że jest ona świetnie zintegrowana z systemem i korzystanie z niej jest bardzo przyjemne :wink:

Czy Google Chrome jest przeglądarką najlżejszą? Polonizowałbym z tą opinią, chyba to IE jest przeglądarką najlżejszą :wink:

Co do Aimp3. W systemem mamy wbudowane dwa odtwarza muzyki, jeśli komuś wystarczają to niema co instalować innego oprogramowania. Chociaż przy Aimp3 wypadają słabiutko, dlatego polecam instalacje tego programu :wink:

Alternatywą dla Ccleanera jest Odkurzacz.