Zainstalowana pamięć (RAM) 4,00 GB (dostępne: 3,12 GB)

Witam, pomimo tego, że mam zainstalowane 4 gb ramu to w informacjach o systemie mam:

Zainstalowana pamięć (RAM) 4,00 GB (dostępne: 3,12 GB)

Przejrzałem dużo porad i tematów na forum i nie mogę znaleźć odpowiedzi na to czemu tak się dzieje, proszę o pomoc oto pozostałe parametry mojego kompa:

System Windows 7 Professional SP1 (64-bit)

Intel Pentium D 2,80 GHz 2,79 GHz

płyta główna ConRoe945G DVI (ze zintegrowaną grafiką) jednakże już od dawna mam też standardową kartę graficzną NVIDIA GeForce 7600 GT, zintegrowanej w żaden sposób nie odłączałem, ale w menedżerze urządzeń w zakładce karty graficzne jest widoczna tylko jedna ta NVIDIA, przy włączaniu kompa widzę 3200 MB RAMu

sprawdzałem kości RAM w ten sposób że przy każdym włączeniu komputera podłączałem kolejne, i pierwsze 3 kości było 3 GB, dopiero przy włożeniu czwartej kości wyświetla się info o dostępnej pamięci

Mam najnowszego BIOSa dla mojej płyty P2.00 nie znalazłem tam żadnej zakładki “Integrated Peripherals” gdzie mógłbym ją wyłączyć, ale wchodząc w Advance -> Chipset Configuration mam np:

-Internal Graphics Mode Select ustawione na Auto (inne opcje do wyboru to Enabled 1 MB oraz Enabled 8 MB)

-Initate Graphic Adapter ustawione na PCIE (inna opcje do wyboru to On Board)

-DVMT Mode Select: ustawione mam DVMT Mode (inne opcje do wyboru to Fixed Mode oraz Fixed Mode + DVMT)

-DVMT/Fixed Memory: ustawione mam na MAXIMUM (inne opcje do wyboru to 128 MB oraz 64 MB)

W biosie wyświetlone są wszsytkie pamięci ram 4096 MB :slight_smile:

Rada z wejściem do msconfig zakładka rozruch i zmiana na maxymalną pamięć nie działa