Zainstalowanie flash playera na dr web live cd

Sluchajcie, dysk mi padl i siedze na linuxie live cd. Mam kilka pytan co do niego:

  1. Da rade jakos dolaczyc flash playera, aby filmiki na necie dzialaly? Czy z ta plyta juz nic nie zrobie i musialbym nagrywac nowa dolaczajac flasha lub miec linuxa z nim? Czy ze nie ma gdzie buforowac pliku (dysku nie mam) to nie bedzie dzialac?

  2. Siedzac na tym live cd mam bardzo male czcionki, nic nie widac praktycznie, da sie tu cos pomodzic z tym, czy to takie ustawienia na plycie zapisane sa, chodzi np o adres stron itp…?

  3. Jak sprawdzic jaka to dystrybucja? Nagrywalismy to z kumplem gdy mial wirusa, aby dr webem przeskanowac kompa, nie pod windowsem, nie wiedzialem ze moge siedziec sobie tu na linuxie.

Podaj wynik polecenia:

lsb_release -a && uname -a

Nie wiem nawet gdzie to mam wpisac (tzn pewnie do jakiejs konsoli), bo nic nie widac gdy klikne np ppm, wszystkie czcionki sa tak male.

Konsola to ta pozycja z monitorem tak? Na poczatku jest; drweb i dalej pisze to co podales.

Wyskakuje bash: lsb_release: command not found

Wstaw screena całego Pulpitu na http://wstaw.org/ tutaj podaj link. Bez wiedzy jaki to system nie ruszymy z flashem.

To ściągaliście? ftp://ftp.drweb.com/pub/drweb/iso/ .

To jest generalnie dystrybucja specjalizowana - ratunkowa. Nie wiadomo nawet, czy jest tam możliwość instalacji czegokolwiek i czy posiada jakiekolwiek repozytoria albo czy jest np. synchronizowana pod względem wersji pakietu z dystrybucją, na której została oparta (de facto nie wiem, na czym została oparta). Zainteresuj się np. tym:

http://ubuntu.com/ -> jave w prosty sposób doinstalowujesz; albo tym:

http://pclinuxos.com/ -> on już zawiera javę oraz kodeki.

Uznasz mnie za kompletnego debila, ale serio nic tu nie widac, nie wiem nawet jak to wstawic bo nie wiem czy tu jest cos takiego jak paint w ms.

Zastanawiam sie czy to jest linux wogole, albo jakis przerobiony w miejscu msowego start jest znaczek dr weba i tam jest juz dalej jak w windowsie ale nic nie mozna odczytac, taka mala czcionka.

Mozliwe, nie pamietam troche to temu bylo.

To z tego tematu bylo:

zainfekowane-pliki-exe-t398192.html

Absolutnie nigdy czegoś takiego nie powiem, czytaj poprzedni mój post, bo zdążyłeś już odpowiedzieć jak pisałem tamten.

Spoko, ale tak sie przez chwile czulem jak probowalem znalezc cos tutaj. Czyli proponujesz sciagnac ktores z tych 2 i wypalic plytke, i powinny hulac przynajmniej filmiki?

W pclinuxos tak - tam jest Java, flash i kodeki na starcie. Nagraj na CD/DVD-RW i masz system live-cd - środowisko graficzne do wyboru względem wieku komputera: KDE (najcięższe) <=> LXDE najlżejsze:

http://www.pclinuxos.com/?page_id=10 .

Oczywiście system posiada opcję instalacji na dysku - z tym ostrożnie - może się skusisz ;]

Raczej nie potrzebujesz programu do obróbki grafiki, by wysłać zrzut ekranu.

Naciśnij po prostu PrintScreen, a program powinien dać Ci możliwość zapisu pliku w podanym położeniu.

Możesz także uruchomić coś takiego, jak np.

ksnaphot

Do uruchomienia terminala używasz po prostu jednego polecenia(te, które się uruchomi):

xterm

konsole

gnome-terminal

Możesz je uruchomić po wciśnięciu alt+f2 lub po przejściu na terminal(wciskając ctrl+alt+f2), a tam:

export DISPLAY=:0

xterm &

Zamiast xterm możesz wybrać inne z podanych poleceń. Następnie wciskasz ctrl+alt+f7

Jak najbardziej flasha możesz zainstalować w ramdysku. Jednak bez wiedzy z jakiego systemu korzystasz nikt Ci nie pomoże.

Dodane 26.05.2011 (Cz) 19:51

Jeżeli siedzisz na jakimś dziwnym systemie, to możesz pobrać instalatora flasha dla Linuksa. Po wprowadzeniu w Google flash Linux pewnie znajdziesz.

Możesz także napisać czy w twoim systemie istnieje katalog /etc/apt/

Po print screenie nic sie nie dzieje. Te polecenie nie bardzo chca dzialac ;), jedynie po alt+ctrl+f2 przechodzi do czarnego tla, cos jak wiersz polecen w ms windows.

Ale tak jak mowie, nie zdolam tu nic zainstalowac bo czcionka jest tak mala, ze nie widze, co wpisuje w pasek adresu, ani gdzie np zapisuje plik, choc i tak sie nie zapisuje nigdzie xd.

Jak nie skoluje dysku, to sciagne to o czym wspomnial marcin’82 i moze bedzie hulac.

Dzieki za pomoc.

Jeśli koniecznie chcesz wstawić tego screena, to spróbuj:

scrot -t 20 ~/Desktop/screen_01.png

Ale … tak jak mówiłem. To jest dystrybucja specjalistyczna, przeznaczona do konkretnych celów. Update takich systemów odbywa się przez wydanie kolejnych wersji np. SystemRescueCD 1.5.4, potem 2.0.1.

Jeśli jesteś ciekawy linuksa, poczytaj w internecie i zainteresuj się tymi systemami, które Ci podałem wcześniej.

Dzięki jeszcze raz za pomoc.

Skołowałem dysk, siedzie teraz na windzie. Ale widziałem jak linux chodzi i wydaje mi się, że chętnie spróbuje go kiedyś zainstalować, bo przynajmniej ten szybko działał. Wiem, że to live cd, ale spróbować zawsze można ;-).