Zainstalowanie reszty sterowników do niewykrytych urządzeń

Witam,

jak zainstalować pozostałe sterowniki do urządzeń, myśle, że brakuje touchpada kilku funkcji zaawansowanych, brakuje sterownikow chyba do zintegrowanej grafiki ( dlatego ze nie moge polkaczyc sie z drugim ekranem - podlaczam kabel hdmi pod tv i czesto uzywam drugiego ekranu) Sterowniki od Radeona 8600/8700M działają ale tam nie widzę opcji na drugi ekran.
Wiem ze na windowsie 8 mialem wiecej ustawień intela zintegrowanego i pewnie przez niego byl tez obraz puszczany na drugi ekran.

No to jesteś hardcorem. Ja dla tych serii kart instalowałem chyba 16.12 adrenalin i było git.

troche nie zrozumialem :slight_smile: w sensie ze cos zbyt nowego? teraz sciagam ze strony amd bezposrednio wersje 15.7 chyba ostatnia dostepna ale nie wiem dlaczego nie sciaga tej paczki… probuje dalej. Czy mozesz pokazac te twoje 16.12 wersje ? czy to pasuje do mojej kartry 8600/8700M ?

Było na karcie 8750M, ale już nie mam tego lapka.

no nic probuje wersje AMD Catalyst 15.7.1 Driver for Windows 10 64-Bit.

Na razie działa. Jaki jest sposób na zainstalowanie wszystkich urządzeń ? nie wiem co to pewnie touchpad, moze jakis bluetoth no i jakies USB 2.0 nie wiem co to za sprzety. Chcialbym powoli wszystko instalować i zobaczyć czy będzie już ok bez zacinania.

To jest ten kwadracik na obudowie laptopa po którym smyrasz paluszkiem dzięki czemu możesz sterować kursorem po ekranie laptopa. Jeżeli nie wymagasz jakiś specyficznych funkcji nie instaluj sterownika. Windowsowy w zupełności wystarczy.

Dzięki temu możesz używać urządzeń bezprzewodowych które mogą łączyć się z twoim komputerem nie będąc do niego podpiętym fizycznie przewodem. Na przykład bezprzewodowe głośniki, telefon, mysz itp.

To kontroler portów USB do których podpinasz różne urzadzenia z interfejsem USB. Na przykład zewnętrzne dysku twarde, napęd cd, przewodowa mysz, klawiatura, pendrive.

kolego ja strzelam ze tych sterownikow brakuje ale nie jestem pewien. Na tyle ogarniam temat co jest co :slight_smile: chodzi bardziej o pomoc jakby to poinstalować bo przecież nie jhestem pewny czego brakuje. Tak jak wyedytowałem w pierwszym poscie ::

brakuje sterownikow chyba do zintegrowanej grafiki - w menerzedze nawet nie ma napisanego modelu Intel HD XXX ( dlatego ze nie moge polkaczyc sie z drugim ekranem - podlaczam kabel hdmi pod tv i czesto uzywam drugiego ekranu) Sterowniki od Radeona 8600/8700M działają ale tam nie widzę opcji na drugi ekran.
Wiem ze na windowsie 8 mialem wiecej ustawień intela zintegrowanego i pewnie przez niego byl tez obraz puszczany na drugi ekran.

Windows sam do tego wszystkiego powinien poinstalować sterowniki. Jak działa ci usb, touchpad, bluetooth to znaczy, że sterowniki zostały wgrane przez system i nie musisz ich sam wgrywać A jak ci nie działa wchodzisz na stronę producenta i instalujesz odpowiednie pakiety sterowników z jego strony adekwatne do modelu twojego laptopa.

tak ale sa jakies podstawy tylko
Touchpad dziala ale wiem ze po zainstalowaniu sterowników dodatkowych dziala przewijanie dwoma palcami.

Intel tak jak pisalem ok sa sterowniki ale nie moge podpiac drugiego ekranu. Do tego sa potrzebne chyba bardziej zaawansowane sterowniki od Intela HD. W ustawieniach ktore teraz widnieja nie wykrywa mi tv.

o Bluetooth mysle, dlatego, ze wczesniej widzialem ikone B w ukrytych ikonach wiec wiedzialem ze jest poinstalowany.

Wszystko co się nie poinstalowało i wymaga ręcznej instalacji będzie widoczne w menadżerze urządzeń w panelu sterowania (oznaczone będzie wykrzyknikiem). Wtedy wiesz co się nie zainstalowało.
Ikonka bluetooth nie jest zawsze widoczna - pojawia się w momencie gdy komputer wykryje sparowane urządzenie i się z nim połączy. Wtedy na pasku pojawia się ikonka “B” oznaczająca że komputer nawiazał połączenie z jakimś urządzeniem które znalazło się w jego zasięgu.
Co do sterownika ekranu może być tak jak piszesz. Musisz znać dokładnie wersję i model swojego laptopa. Potem wejść na stronę producenta tego laptopa i tam poszukać sterowniki grafik dla swojego komputera, pobrać je i zainstalować. Jeżeli chcesz specjalne funkcje dla touchpada też musisz ściągnąć i zainstalować odpowiednie sterowniki ze strony producenta laptopa.

wlaczylem jakies aktualizacje z windowsa update. Znowu sie zawiesil komp i musialem przywrocic system z godziny 15. Cos jest nie tak z jakas aktualizacja windowsa do ktoregos z urzadzen. Tylko czy sie da pokolei poprawki instalowac ? bo ja mam liste od razu wielu poprawek ktore sa pobierane i instalowane. Dopoki nie zrobie restartu komputera to poprawki nie dzialaja i wszystko jest ok ale jak tylko restart zrobilem to komp sie zacial. 100% jakas poprawka tylko jak to sprawdzic i wyeliminowac ja…

na stronie Lenovo model G500 nie jest zbyt pod win10 chyba aktualizowany. Sa sterowniki max do win 8.1

znalazlem jakies touchpada ale to nie pod moj model chyba bo nic w sumie nie zmienilo to. Wydaje mi sie ze wczesniej sie sterowniki pobraly do touchpad przy wczesniejszej probie instalowania windowsa…

Wszystkie sterowniki pobierz i zainstaluj ze strony pomocy technicznej producenta laptopa.
Przy okazji podaj model notebooka i jaki masz zainstalowany system.

windows 10 enterprise profesional.
Lenovo G500.
Touchpad dziala. Intel tez sciagnalem sterowniki ktore sie nie pogryzly i mam juz podlaczanie telewizora. Zostaly mi dwa urzadzenia nieznane. USB 2.0 CRW czytnik kart na spokojnie ogarne ale inne urzadzenie ( nie wiem jakie bo skad mam wiedziec czego brakuje mi :D) jest nieznane i ciezko mi wpasc na to co to moze byc… obstawialbym tego Bluetoth chyba …

instalacje windows mam wylaczone - przynajmniej nie sciagnie aktualizacji ktora zacina mi kompa

Zainstaluj Device Doctor. On ci znajdzie wszystkie sterowniki.

device DOKTOR sciagnal BLUETOTH juz mam komplet ALE co zrobic teraz z windows update? Mam to wylaczone poniewaz jakas aktualizacja jedna z pierwszych na liscie zacina windowsa na amen. Jak mam teraz uzywac lata komputer bez instalowania update ? Moj jedyny pomysl to zrobic punkt przywracania i wlaczyc aktualizacje. Po restarcie moze dojde do tego ktora psuje windowsa ale co z tego … mozna omijac lub wybierac samemu co instalować?