Zainstalowanie stacjonarnego napędu Blue-Ray w laptopie


(Jacob) #1

Cześć!

Mam laptopa z tradycyjną już nagrywarką DVD, ale ponieważ coraz częściej mam do czynienia z płytkami DVD zainteresowałem się takim oto czytnikiem najnowszego napędu Blue-Ray: http://allegro.pl/item814362810_liteon_ihos104_sata_blu_ray_combo_truetheater_hd.html.

Jest to jednak napęd przeznaczony do wpięcia do komputera stacjonarnego. Mam więc pytanie - jak taki napęd wpiąć do laptopa? Czy to w ogóle możliwe? Jeśli tak to jak to będzie działać? Będzie można przez to oglądać filmy w HD?


(MaRa) #2

Gdzie ma niby się zmieścić?

Jakby co, to są napędy BlueRay ze złączem USB.


(Jacob) #3

Wiadomo, że nie w środku a gdzieś na zewnątrz. Właśnie chciałem zapytać czy jest przejściówka jakaś, żeby to podpiąć do laptopa...


(skrzek) #4

tak adapterek sata - usb

coś takiego: http://allegro.pl/item817834491_adapter ... _sata.html

ale to nie bardzo wygląda i daję kolejne kable... ale cóż... choć w sumie nie wiem ile kosztują takie kombosy wewnętrzne do notebooków.


(Jacob) #5

Nie instalowanie blue-ray wewnątrz laptopa mnie nie interesuje.

Dzięki ten aukcji będę mógł podpiąć dowolną nagrywarkę na USB? I powiedz mi jak z prędkością - da się wtedy oglądać filmy w HD?


(skrzek) #6

nie mam pojęcia...

zobacz jakie są są opinie o tym napędzie (czy daje radę) port usb "rzekomo" powinien dawać max. 480 Mbit/s (60 MB/s), ale czy napęd tyle wyciągnie... raczej wątpie, więc pewnie powinno się dać na tym oglądać...

Edit: mowa oczywiści o prędkościach usb 2.0


(Jacob) #7

Czyli co - według Ciebie powinien się wstrzymać?


(MaRa) #8

Nie liczyłbym na filmy w HD. BlueRay ma jakieś zabezpieczenia, pomiędzy płytą BluRay a monitorem musi być jakieś szyfrowane połączenie (HDMI do monitora).

Jak zainstalowałem w Windows XP odtwarzacz MediaPlayer 11 to mi nie chciało czytać zwykłych płyt DVD, twierdziło, że nie mam bezpiecznego sterownika grafiki i żebym zaktualizował.

Musiałby się wypowiedzieć ktoś, kto podłączał BlueRay przez USB do komputera. Mogą być niespodzianki.