Zainstalowanie stacjonarnego napędu Blue-Ray w laptopie

Cześć!

Mam laptopa z tradycyjną już nagrywarką DVD, ale ponieważ coraz częściej mam do czynienia z płytkami DVD zainteresowałem się takim oto czytnikiem najnowszego napędu Blue-Ray: http://allegro.pl/item814362810_liteon_ihos104_sata_blu_ray_combo_truetheater_hd.html.

Jest to jednak napęd przeznaczony do wpięcia do komputera stacjonarnego. Mam więc pytanie - jak taki napęd wpiąć do laptopa? Czy to w ogóle możliwe? Jeśli tak to jak to będzie działać? Będzie można przez to oglądać filmy w HD?

Gdzie ma niby się zmieścić?

Jakby co, to są napędy BlueRay ze złączem USB.

Wiadomo, że nie w środku a gdzieś na zewnątrz. Właśnie chciałem zapytać czy jest przejściówka jakaś, żeby to podpiąć do laptopa…

tak adapterek sata - usb

coś takiego: http://allegro.pl/item817834491_adapter … _sata.html

ale to nie bardzo wygląda i daję kolejne kable… ale cóż… choć w sumie nie wiem ile kosztują takie kombosy wewnętrzne do notebooków.

Nie instalowanie blue-ray wewnątrz laptopa mnie nie interesuje.

Dzięki ten aukcji będę mógł podpiąć dowolną nagrywarkę na USB? I powiedz mi jak z prędkością - da się wtedy oglądać filmy w HD?

nie mam pojęcia…

zobacz jakie są są opinie o tym napędzie (czy daje radę) port usb “rzekomo” powinien dawać max. 480 Mbit/s (60 MB/s), ale czy napęd tyle wyciągnie… raczej wątpie, więc pewnie powinno się dać na tym oglądać…

Edit: mowa oczywiści o prędkościach usb 2.0

Czyli co - według Ciebie powinien się wstrzymać?

Nie liczyłbym na filmy w HD. BlueRay ma jakieś zabezpieczenia, pomiędzy płytą BluRay a monitorem musi być jakieś szyfrowane połączenie (HDMI do monitora).

Jak zainstalowałem w Windows XP odtwarzacz MediaPlayer 11 to mi nie chciało czytać zwykłych płyt DVD, twierdziło, że nie mam bezpiecznego sterownika grafiki i żebym zaktualizował.

Musiałby się wypowiedzieć ktoś, kto podłączał BlueRay przez USB do komputera. Mogą być niespodzianki.