Zainstalowanie Win XP bez napedu

Witam. Mój problem przedstawia sie następująco:

Posiadam laptopa, w którym nie ma FDD a napęd optyczny nie funkcjonuje wcale. Kilka dni temu przy włączaniu go ujrzałem BSOD’a i do teraz nie mogę go uruchomić. Potrzebuję sformatować w nim dysk albo nadinstalować system ponownie.

Szukałem w internecie, instalowałem BartPE z efektem że nie widział dysku który chciałem sformatować. Z Knoppixa nie mogłem rozpocząć instalacji Windowsa Xp. DSL’a i Ubuntu nie mogłem w ogóle uruchomić. Wszystko oczywiście z poziomu USB. Laptop oczywiście obsługuje bootowanie z USB.

Starałem sie znaleźć coś na temat instalacji poprzez LAB, aczkolwiek bez konkretnego rozwiązania. Dodam, że w domu mam jeszcze jeden komputer stacjonarny z zainstalowanym Windowsem XP.

Tak więc moja prośba brzmi następująco:

Czy to jest możliwe aby w domowym zaciszu przeprowadzić instalację poprzez LAN, albo z USB?

I jeżeli tak, to w jaki sposób?

tak, musisz mieć drugiego kompa na którym udostepnisz instalkę, a tego kompa drugiego musiałbyś zbootować poprzez usb klucz z opcją sieciową i uruchomić instalkę przez sieć

Albo z pendrive’a ale trzeba wteddy kombinować

o tym właśnie mówiłem mając na myśli usb

zciągnij HP USB Disk Storage Format Tool

zainstaluj dosa na pendive

skopiuj pliki z płyty instalacyjnej XP

uruchom plik winnt chyba w katalogu i386

przeinstaluj system

na paru stronach masz gotowego windowsa na pendrive. wystarczy przegrać na niego i wpisać orginalny cd-key i się cieszyć windowsem z pendrive

No właśnie pisałem wyżej że próbowałem i znajdowałem tylko BartPE który nie wykrywa mi docelowego dysku, a jak sam stworzyłem swoją kompilację, to w ogóle się system walił. Spróbuję dziś sposobu, który podał Robin-Otzi.