Zainstalowanie windowsa 7 bez formatowania

Witam jak w temacie!

Kurcze coś się stało z moim Windows-em 7 ,ponieważ kiedy włączam komputer bios sie wgrywa po tym wyskakuję Trwa uruchamianie systemu Windows i co najgorsze bez żadnego logu systemu widows tzn. tych piłeczek co tworzą logo windowsa 7 po paru sekundach/mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi :frowning: / i na tym stoi wczytywanie sie systemu. Próbowałam przywrócić system nic nie dało.Próbowałam też wejśc w system przez tryb awaryjny i co? Nawet w trybie awaryjnym wszystkie pliczki sie nie ładują :? i tu moje pytanko.Mam na partycji “c” oprócz zainstalowanego systemu także w folderze osobnym bezcenne dla mnie fotki,video! Czy jest możliwość zainstalowania od nowa windowsa 7 ,ale bez formatowania i abym mogła uratować te moje fotki itd ? Aha czy to pawdą jest że można zainstalować Windows-a 7 bez wybrania formatuj partycje?

Bardzo Prosze o szybką jakąkolwiek pomoc :frowning:

Wejdź do konsoli winpe, w google pełno tego http://www.google.pl/search?hl=pl&clien … =&gs_rfai=

I tam uruchom polecenie chkdsk c: /F

a jeszcze jedno mam takie pytanie :slight_smile: Czy jeśli bym zainstalowała z płyty instalującej Windows-a 7 oczywiście świeży system bez wybierania formatuj partycje “c” to czy to prawdą jest że,po skończeniu instalki ,odnajdę utworzony folder o nazwie Windows.old oczywiście w tej partycji? I tam bede mogła odnaleść swoje stare śmieci tj ,fotki i uratuję je itd ?

Powinno da radę znaleźć ale nie zawsze wszystko idzie dobrze. Ewentualnie zmień przy instalacji nazwę usera. Większość rzeczy siedzi bowiem w katalogu users i tam w podkatalogu usera.

a masz tylko 1 partycję? może masz 2 to przeżuć ważne pliki na tą drugą partycje i wtedy możesz sformatować c a nie tracisz nic!!!albo wrzuć dane na inny nośnik karta czy coś. pozdrawiam :slight_smile:

Można jeszcze przegrać dane spod linuxa livecd np ubuntu w bezpieczne miesjce.