Zainstalowany Mac OSX i co dalej?

Witam, udalo mi sie zainstalować OSX 10.4 Tiger na PC. W tym jest tylko problem ,że partycja na której ustworzyłem i zainstalowalem Maca nie jest widoczna po Windowsem, wiec nie moge w nim podlubac. I mam takie pytanie, może komuś udało sie zainstalować go i uruchomic z powodzeniem. Po ukonczonej instalacji pod BIOS-em kiedy wciskam Restart system sie nie uruchamia tylko pokazuje sie takie obracajace kółeczko i nic sie nie dzieje. Co mam zrobic, żeby tego świeżo zainstalowanego Maca móc uruchomić. Pytam ponieważ nie mam wpisu w pliku Boot.ini i nie moge go uruchomic wybierajac go jako jeden z systemów. Ma ktoś jakieś pomysły?

To jest moja konfuguracja:

Płyta Główna Gigabyte GA P4-775 8I15P-G I915P

Procesor Intel Pentium 4 3,0/800/1MB GHz

Pamieć 1024 MB

Grafika Radeon X600

Mam nadzieje,że nie ma to związku z konfiguracją, i chodzi tylko o jakiś wpis, ponieważ system zainstalował się bez problemów.

Pozdrawiam i dziekuję za odpowiedzi.

Windowsowy bootloader nieobsługuje innych sestemów niż Windows

Zatem jak uruchomic ten system, żeby sie uruchomil na PC?;] U niektórych sie uruchamia przeciez… :?

Troche tak głupio samemu sobie odpowiadac, ale znalazłem rozwiązanie jak uruchomic ten system przy nierestartującym sie PC/Macu. Tak więc, jeśli ktoś ma podobny problem niech przeczyta i wykona to samo co ja, jest nieskomplikowane, ale u mnie zadziałało.

1.Włóż płyte z OSX do napędu DVD.

  1. Gdy uruchmi sie instalator wejdź w Terminal i wpisz komendę “diskutil list”(bez cudzysłowia)

  2. Wysietli sie lista dysków z ich partycjami.

  3. Wyszukaj partycję na której instalowałaś/łeś OSX i pierwsza nazwa z prawej strony, zaraz za podaną wielkoscią dysku (zapisz, bo będzie Ci potrzebna) nazywa się mniej wiecej disk0s1 (taka była u mnie)

  4. gdy juz spiszesz nazwe tej partycji na której masz zainstalowanego Mac’a zrestartuj komputer.

  5. Nie wyjmuj plyty z systemem, bo kiedy pojawi sie Darwin, odczekaj 8 sekund i w lini polecen “boot:” wpisz takie cos:

mach_kernel rd=disk0s1(takie bylo u mnie, ale u Ciebie może by inne, wiec wpisz nazwe spisaną w Terminalu)

  1. Odczekaj chwilke i jesli masz równie duże szczescie w życiu jak ja, Twoj Mac sie uruchamia!)

Sorry za błędy,pozdrawiam i mam nadzieje, ze komuś ta odpowiedź pomogła.Ewentualne podziękowania nie są potrzebne, przecież wiem,że jestem genialny 8)

:lol: