Zainstalowany na czysto Windows 10 - czy został aktywowany?

Mam taki dziwny problem. Jak zapewne większośc osób wie jest obraz płyty pl_windows_10_pro_10240_x64_dvd. Zaktualizowałem go na Windows 8.1, mimo iż wszysytko przebiegło ok i działał sprawnie komputer nie da się wyłączyć a sam restart systemu trwa ponad 2 minuty i to na dysku SSD. Pokusiłem się więc i zainstalowałem na czysto system. Proces instalacji przebiegł w porządku no może oprócz tego że nie przyjął mi klucza z Windowsa 8.1. We właściwościach tego komputera tak przedstawia się informacja o systemie:

Przechwytywanie.PNG

 

Czy powyższe informacje świadczą o tym że Windows jest aktywowany i mogę bez problemu na nim już działać. Bo nie wiem czy mogę konfigurować pod siebie (instalować oprogramowanie itp.).

Wyciągnij jakimś programem klucz produktu tego Twojego Windowsa 10 Pro - jeśli kończy się na 3V66T - to jest to wersja dla Insiderów. Ta wersja nie jest dostępna od tak dla wszystkich.

Rzeczywiście jest tak jak piszesz 3V66T :confused: No wracam do Win 8.1 i czekam na rozwój sytuacji… być może poczekam dłużej aż wyjdzie zapowiadana jedna duża łatka na ten system.

Ja bym poczekał na Windows 10 PRO.

Został aktywowany i tak właśnie to wygląda. Jeśli ktoś uważa, że każdy dostaje unikalny klucz to nie jest to prawdą.

 

Przed chwilą dokonałem aktualizacji Win 7 HP na lapku Pavilion dv7 do Win 10 Home. Wszystko odbyło się za pośrednictwem Windows Update czyli oficjalną drogą.

 

Godzinę mielił ale powstał system w pełni aktywowany. Sprawdzając jednak klucz, jest to ten sam klucz typu generic, który ma każdy Insider w zależności od wersji windowsa. W przypadku Windows 10 Home jest to YTMG3-N6DKC-DKB77-7M9GH-8HVX7.

 

Jakie to klucze generic to tutaj jest link - są ogólnodostępne więc nie jest to żadna tajemnica https://www.reddit.com/r/Windows10/comments/3f02fu/psa_you_must_upgrade_your_existing_windows_os_to/ctk0y9i