Zainstalowany Office 2007, później także można?

Mam pytanie dotyczące pakietu Office 2007 w wersji trial. Ściągnąłem go ze strony MS i wtedy dostałem klucz produktu trial. I teraz pytanie czy jak raz zainstalowałem ten pakiet to mogę go zainstalować jeszcze raz lub na innym komputerze? Przypomnę że podczas instalacji potrzebne jest połączenie z internetem, a więc chyba klucz jest sprawdzany.

możesz zainstalować na innym komputerze ale tylko po warunkiem że dla tego komputera utworzysz nowy klucz produktu

aby to zrobić trzeba się zarejestrować na tej stronie: https://trial.trymicrosoftoffice.com/tr … ture=pl-PL

Posiadanie klucza do wersji trial, nie zmienia zapisów warunków licencji ograniczonej czasowo.

Czyli po prostu muszę otrzymać nowy klucz produktu?

Tak

Możesz sobie instalować nawet 20 razy dziennie i tak licznik odlicza swoje :slight_smile:

Pozdrawiam!

Z Office 2007 trial jest tak że po wykorzystaniu klucza i dni na użytek klucz już nie bedzie pasował bo aktywacja nie przyjmie go ale mając nowe klucze bedziesz mógł wkółko używać zmieniając klucz :slight_smile:

tylko że takie zmienianie kluczy będzie nielegalne bo użytkownikowi przysługuje tylko jeden okres testowy po którym albo zakupi pełną wersje z dożywotnią licencją albo odinstaluje

Bedzie legalne dla tego że klucz nowy pozwala na testowanie przez kilkaście dni a póżniej się blokuje .

jeśli jest taki zapis w licencji triala - to ponowne instalacja na innym kluczu będzie nielegalna.

A tu taka ciekawostka ze strony MS odnośnie produktów testowych (podkreślenie moje):

Hehe i tu Was zaskoczę, Microsoft swego czasu rozsyłał wersje Trial Office 2003 i do tej pory mogę go aktywować na ilu chcę komputerach bo okazało się że klucze są na licencji takiej jak mają firmy na all PC :slight_smile:

Instalowanie na innym komputerze z innym kluczem jest legalne, bo nie instalujesz z kluczem który już wykorzystałeś. To tak jakby twój znajomy ściągnął triala sam i sam go zainstalował :slight_smile:

lukasz_xd , klucz może jest że można go zainstalować na ilu się chce komputerach, pewnie jakieś przeoczenie ze strony MS ale co mówi licencja ??

Ano mówi że można z tego oprogramowania kożystać przez określony okres czasu i można pakiet aktywować tylko na jednym kompie :slight_smile:

więc legalne to do końca nie jest.

Właśnie w licencji nic o tym nie pisze… jest czarno na białym napisane że na jednym komputerze może być tylko raz zainstalowane ale nie pisze na ilu można to zrobić i w jakim czasie. Po prostu ktoś chciał zrobić chyba prezent :x dla testerów Office i zrobił :wink:

Poniżej dowód:

9f353e8806a92825m.jpg

P.S. Wykorzystanie klucza do darmowej wersji FEAR w wersji komercyjnej też jest nielegalne a każdy pirat to robi i ma “legala”

To się zastanów czy pirat, czy ma wersję legalną inaczej, bo według mnie to jest jedno i to samo :stuck_out_tongue:

@ lukasz_xd

Co ‘ten ktoś’ miał na myśli, to wie tylko ‘ten ktoś’, ale zawsze warto pamiętać, że ‘licencja’ to tak naprawdę ‘umowa licencyjna’, którą akceptuje użytkownik programu. A w umowach licencyjnych dotyczących praw autorskich, co do zasady, jest tak, że można robić tylko to , co jest zapisane w tejże umowie… Tu nie obowiązuje zasada ‘co nie zapisane, to można robić’… i lepiej o tym drobiazgu pamiętać… bo inaczej można być, cytując fieste… legalnym inaczej… :smiley:

Sam nie korzystam już od dłuższego czasu z tego pakietu bo mam już krążki do 2007 i do 2010 (RCBeta1) i mogę z obu instalować wersję trial (musi być tylko połączanie z netem w celu wygenerowania nowego klucza).

Ja się zapytam inaczej, kto z Was nie korzysta z WinRar’a? Po okresie 40 dni powinno się odinstalować oprogramowanie a nikt tego nie robi i nie jest to legalne, “legalne inaczej” tak samo z np. PhotoShop’em można bardzo dużo o tym pisać a i tak dojdzie do tego że każdy będzie miał swoją rację (i inną od każdego). Ostatnia wypowiedz w tym temacie (moja).

Ale co tu ma do rzeczy czy ktoś korzysta z softu po okresie testu, czy nie ?? Chcesz zrobić głosowanie ??

I jeżeli wyniki wyjdą po Twojej myśli to zmieni to cokolwiek we względzie że takie posunięcia są niezgodne z licencją i osoby to wykorzystujące są piratami ??