Zainstalowany Office 2007, później także można?

(kam10) #1

Mam pytanie dotyczące pakietu Office 2007 w wersji trial. Ściągnąłem go ze strony MS i wtedy dostałem klucz produktu trial. I teraz pytanie czy jak raz zainstalowałem ten pakiet to mogę go zainstalować jeszcze raz lub na innym komputerze? Przypomnę że podczas instalacji potrzebne jest połączenie z internetem, a więc chyba klucz jest sprawdzany.

(Marcinb677) #2

możesz zainstalować na innym komputerze ale tylko po warunkiem że dla tego komputera utworzysz nowy klucz produktu

aby to zrobić trzeba się zarejestrować na tej stronie: https://trial.trymicrosoftoffice.com/tr ... ture=pl-PL

(fiesta) #3

Posiadanie klucza do wersji trial, nie zmienia zapisów warunków licencji ograniczonej czasowo.

8)

(kam10) #4

Czyli po prostu muszę otrzymać nowy klucz produktu?

(stream) #5

Tak

(roobal) #6

Możesz sobie instalować nawet 20 razy dziennie i tak licznik odlicza swoje :slight_smile:

Pozdrawiam!

(pysiu) #7

Z Office 2007 trial jest tak że po wykorzystaniu klucza i dni na użytek klucz już nie bedzie pasował bo aktywacja nie przyjmie go ale mając nowe klucze bedziesz mógł wkółko używać zmieniając klucz :slight_smile:

(niezDarek) #8

tylko że takie zmienianie kluczy będzie nielegalne bo użytkownikowi przysługuje tylko jeden okres testowy po którym albo zakupi pełną wersje z dożywotnią licencją albo odinstaluje

(pysiu) #9

Bedzie legalne dla tego że klucz nowy pozwala na testowanie przez kilkaście dni a póżniej się blokuje .

(_chris_) #10

jeśli jest taki zapis w licencji triala - to ponowne instalacja na innym kluczu będzie nielegalna.

A tu taka ciekawostka ze strony MS odnośnie produktów testowych (podkreślenie moje):

(system) #11

Hehe i tu Was zaskoczę, Microsoft swego czasu rozsyłał wersje Trial Office 2003 i do tej pory mogę go aktywować na ilu chcę komputerach bo okazało się że klucze są na licencji takiej jak mają firmy na all PC :slight_smile:

Instalowanie na innym komputerze z innym kluczem jest legalne, bo nie instalujesz z kluczem który już wykorzystałeś. To tak jakby twój znajomy ściągnął triala sam i sam go zainstalował :slight_smile:

(niezDarek) #12

lukasz_xd , klucz może jest że można go zainstalować na ilu się chce komputerach, pewnie jakieś przeoczenie ze strony MS ale co mówi licencja ??

Ano mówi że można z tego oprogramowania kożystać przez określony okres czasu i można pakiet aktywować tylko na jednym kompie :slight_smile:

więc legalne to do końca nie jest.

(system) #13

Właśnie w licencji nic o tym nie pisze... jest czarno na białym napisane że na jednym komputerze może być tylko raz zainstalowane ale nie pisze na ilu można to zrobić i w jakim czasie. Po prostu ktoś chciał zrobić chyba prezent :x dla testerów Office i zrobił :wink:

Poniżej dowód:

9f353e8806a92825m.jpg

P.S. Wykorzystanie klucza do darmowej wersji FEAR w wersji komercyjnej też jest nielegalne a każdy pirat to robi i ma "legala"

(fiesta) #14

To się zastanów czy pirat, czy ma wersję legalną inaczej, bo według mnie to jest jedno i to samo :stuck_out_tongue:

(_chris_) #15

@ lukasz_xd

Co 'ten ktoś' miał na myśli, to wie tylko 'ten ktoś', ale zawsze warto pamiętać, że 'licencja' to tak naprawdę 'umowa licencyjna', którą akceptuje użytkownik programu. A w umowach licencyjnych dotyczących praw autorskich, co do zasady, jest tak, że można robić tylko to , co jest zapisane w tejże umowie... Tu nie obowiązuje zasada 'co nie zapisane, to można robić'... i lepiej o tym drobiazgu pamiętać... bo inaczej można być, cytując fieste... legalnym inaczej... :smiley:

(system) #16

Sam nie korzystam już od dłuższego czasu z tego pakietu bo mam już krążki do 2007 i do 2010 (RCBeta1) i mogę z obu instalować wersję trial (musi być tylko połączanie z netem w celu wygenerowania nowego klucza).

Ja się zapytam inaczej, kto z Was nie korzysta z WinRar'a? Po okresie 40 dni powinno się odinstalować oprogramowanie a nikt tego nie robi i nie jest to legalne, "legalne inaczej" tak samo z np. PhotoShop'em można bardzo dużo o tym pisać a i tak dojdzie do tego że każdy będzie miał swoją rację (i inną od każdego). Ostatnia wypowiedz w tym temacie (moja).

(fiesta) #17

Ale co tu ma do rzeczy czy ktoś korzysta z softu po okresie testu, czy nie ?? Chcesz zrobić głosowanie ??

I jeżeli wyniki wyjdą po Twojej myśli to zmieni to cokolwiek we względzie że takie posunięcia są niezgodne z licencją i osoby to wykorzystujące są piratami ??