Zajęta pamięć w odtwarzaczu mp3 tylko przez co?

W odtwarzaczu Samsung YP-U3J o pojemności 1GB w rzeczywistości jest tylko 938MB wiadomo producenci sobie wymyślili inny przelicznik.Tylko,że nawet jak nic nie ma wgrane na nim to pokazuje,że jest zajęte 24MB tylko właśnie przez co?Mam jeszcze jakiś inny odtwarzacz noname,który powinien mieć 512MB a ma 475MB ale gdy nic na nim nie ma to zajęta pamięć wynosi 0MB.Dodam,że ten odtwarzacz jest wykrywany w menadżerze urządzeń jako Portable Devices w porównaniu z innymi które wykrywa jako dysk wymienny.A jeżeli ktoś ma z Was taką mp3 może napisać jak to jest u niego z pamięcią?

Sprawdź, czy w pamięciach odtwarzaczów nie ma ukrytych plików.

Mój komputer > Narzędzia > Opcje folderów > Widok > Pokaż ukryte pliki i foldery

Może soft?

Również tak mam na moim odtwarzaczu Creative 512MB pisz, że jest 475MB wolne nawet jak jest pusty.

1 GB to całkowita pojemność pamięci odtwarzacza, a w tej pamięci umieszczony jest jeszcz soft…

W tym odtwarzaczu różnica wynika tylko ze złego przelicznika a Samsungu po usunięciu wszystkiego pokazuje że zajęte jest 24 MB.

Też już tak sprawdzałem nic nie ma.

Może i soft tylko żeby aż tyle zajmował?Ściągnąłem soft ze strony ale on zajmuje 4MB a po wgraniu miałby zajmować aż 24 MB?

Ten odtwarzacz ma jakiś dziwny format plików Generic hierarchical a ten drugi ma FAT czyli windowsowy.

Oprogramowanie gdzieś 24MB zajmuje. Ja mam odtwarzacz MP3. Mam o pojemności 512, a w rzeczywistości 488. Przed aktualizacją oprogramowania miałem 489. I jeszcze jedno zawsze będziesz miał nierówną pamiec, bo oprogramowania nie usuniesz

Pozdrawiam

Chciałem się tylko upewnić czy wszystko jest w porządku,bo gdyby producenci nie wymyślali swoich przeliczników to mój odtwarzacz powinien mieć 1024MB-24MB na firmware =1000MB pamięci a nie 914MB.Ciekawe czy kiedyś w końcu to się zmieni bo z dyskami twardymi jest to samo zamiast 250GB mam tylko 232GB.

Producenci przeliczają tak - 1gigabajt= 1.000.000.000bajtów. Do tefo dochodzi (a raczej odchodzi :wink: ) rozmiar oprogramowania