Zakładanie konta na youtube

Czy zakładając konto na youtube jest jakaś możliwość ominięcia zakładania konta na google? Widzę, że w rejestracji i zakładaniu konta google trzeba podać dane, imię nazwisko (to jest pół biedy, zawsze można coś wymyślić), ale trzeba też podać numer telefonu, a tutaj rozumiem, że pewnie jest to związane z weryfikacją i nie da się tego obejść czy jest jakaś może metoda? Chciałem sobie to konto na yt założyć, bo w sumie sporo muzyki stamtąd słucham, więc pewnie konto ułatwiłoby zrobienie sobie jakichś playlist, ale jeśli nie ma możliwości obejść podawania numeru telefonu to chyba podziękuję… ewentualnie może zostaje podanie numeru kogoś innego.

do youtube logujesz się przez konto google więc nie da się tego rozdzielić ale nie wiem jak ty zakładasz konto ale nie trzeba podawać nr telefonu, wystarczy imię nazwisko i date urodzenia co jak chcesz można zmyślić.

YT jest og googla, więc powiązania są. Telefon przyda się tylko do autoryzacji, gdy ktoś przez przypadek włamie się / zaloguje się na twoje konto, bez twojej wiedzy. Ale nie ma parcia, w końcu nie musisz mieć tam konta, skoro nie zgadzasz się z licencją Google .

Niestety, ale mi przy próbie rejestracji wyskakuje formularz z podawaniem numeru telefonu, więc chyba tak to teraz wygląda?

Parcia nie ma, ale konto by mi się przydało :slight_smile: Niby wydaje się, że spoko, tak jak piszesz “przyda się do autoryzacji” więc w sumie nie ma problemu, przydatna rzecz, z drugiej jednak człowiek sobie myśli, że trochę za dużo wszędzie tych swoich danych trzeba podawać, by skorzystać z jakiejś usługi w internecie. Pytanie jest też co potem z tymi danymi się dzieje i jak je google wykorzystuje, a tutaj jak wiadomo zbyt fajnie nie jest.

specjalnie sprawdziłem i można założyć bez podawania, jest to całkowicie opcjonalne.

Popatrz na to inaczej - chcesz kupić pralkę na raty ? Bez twoich danych możesz co najwyżej sam uzbierać kasę.

Tzn. w sensie, że jest pole do wypełnienia, ale nie trzeba podawać? Bo ja jak zobaczyłem że jest pole z numerem, to nie sprawdzałem dalej czy da się założyć konto omijając to pole, więc możliwe, że jest tak jak piszesz.

Hej - dla Twojej informacji. Dla przykładu przed chwilą założyłem konto Google bez podawania numeru telefonu. A więc … droga wolna :wink:

Aha, ok, czyli rozumiem, że to pole nie jest po prostu obowiązkowe, tak więc faktycznie dobra informacja :slight_smile: Dzięki za pomoc :slight_smile:

Mały tip: podczas zakładania konta Google pod żadnym pozorem nie klikaj pola z numerem telefonu, bo Google zmusi cię wtedy do jego podania.

1 polubienie

Niestety mechanizmy Google czasami blokują utworzenie konta bez podania numeru telefonu. Z tego co zauważyłem jest to “losowe” i nie zawsze numer jest wymagany do założenia konta.

Jeśli jednak trafisz na przypadek kiedy będą wymagali numeru to nie przeskoczysz tego w żadnej sposób, ewentualnie możesz próbować jakichś numerów tymczasowych online.

1 polubienie

Jak sobie algorytm wylosuje, u mnie ostatnio nie przechodziło. Po zalogowaniu czy przejściu dalej trzeba było wykonać autoryzacje.

Ja podawałem nr telefonu, bo był wymagany do potwierdzenia i weryfikacji. Spokojnie, nic się nie stanie, jak podasz swój nr telefonu przy rejestracji. Śmiało możesz to konto sobie założyć. Ja swoje mam już od chyba 4, albo 5 lat i nic mi Google nie sprawdzało, ani nie wysyłało SMS-ów z reklamami czy coś podobnego. Spokojnie :slight_smile: