Zakładanie radia internetowego


(szumi) #1

No więc to znowu ja :stuck_out_tongue: wzięło mnie na założenie radia internetowego : ) Korzystam z porad na http://pctweak.net/articles.php?id=60 używam winampa 5.33 zewnętrzne IP sprawdziłem na http://www.whatismyip.com/ przeprowadziłem konfigurację zgodnie z instrukcją. Schody zaczynają sie w tym punkcie: Włącz serwer SHOUTcast oraz WinAmpa. W plug-inie WinAmpa przejdź do zakładki Output i kliknij Connect.

w tym momencie przycisk Connect powinien się zamienić na Disconnet u mnie jednak wraca on do postaci Connect więc nie ma połączenia :confused: wie ktoś jak to naprawić? :slight_smile:


(Guardian168) #2

Odpaliles serwer shoutcasta? Polaczyl sie czy wywala jakies komunikaty?

Nazwij jakos radio i typ muzyki wpisz w yellowpages, bo potem moze ci wywalac komunikaty o bledach. Sprawdz w configu czy masz taki sam port podany i czy zmieniles ip w configu i w shoutcascie w winampie na swoje wewnetrzne. To samo z haslem. Jak ci dalej nie laczy to musisz odblokowac port 8000.

Ja mam inny problem. Radio dziala i wsyzstko jest ok dopuki w Input nie ustawie w Device soundcard input. Na winamp nie moge sie w radiu wypowiadac, a jak przestawiam to szumi strasznie a glosu dalej nie slychac. W mixerze nagrywania mam zaznaczone przesylanie z stereo mix. jak przelaczam na microfon muzyka cichnie i slychac tylko to co mowie do mikrofonu. Jak sobie poradzic z tym problemem?