Zakładki, a szybkość

Czy ilość zakładek ma wpływ na szybkość przeglądarki? Czy im więcej ich mam, to wolniej działa?

Nie im wiecej zakładek tym stronki sie wolniej otwieraja !!

To zależy także od szybkości łącza,im szybsze tym szybciej strony w załadkach się otworzą.

Nie zakładki, tylko karty.

Zakładki to popularne Ulubione.

Każda karta, jak wiadomo, zabiera większą ilość RAM. Im mniej RAM-u, tym mniej efektywnie będzie działał komputer i tyle.

Strony powinny otwierać się zawsze z normalną prędkością, zależną od obciążenia łącza.

lasio08 proszę o używanie polskich znaków w pisowni

Szybkość mojego łącza wynosi 256.

Ale mi właśnie chodzi o zakładki, czy jak kto woli - ulubione.

Czyli jak?

A to jak chodzi o ulubione to szybkość łącza nie ma znaczenia.Wydaje mi się że to iż masz kilka/kilkanaście zakładek nie spowolni Ci znacząco przeglądarki (troszkę tak,ale raczej jest to niezauważalne)

Tych zakładek mam kilkadziesiąt.

Aha,ja aż tyle nie mam to nie wiem.Nie zauważyłeś czy przeglądarka chodzi wolniej niż na początku (jak nie miałeś zakładek,po zainstalowaniu przeglądarki)

Ja mam też kilkadziesiąt(albo trochę więcej :lol: ) zakładek i nie czuje jakiegoś spowolnienia internetu.

W takim razie, ilość zakładek nie ma wpływu na działanie przeglądarki. Jedynie folder z tymi zakładkami może minimalnie dłużej się otwierać, co jest normalne.

Ja mam w zakładkach 71 folderów w których mam ok 280 adresów i nie zauważyłem żadnej różnicy w prędkości działania przeglądarki.Foldery także otwierają się normalnie,czyli tak jak wtedy kiedy miałem tylko kilka adresów(to było dawno temu).Nawet jak mam otwartych do ok 10 kart też nie ma różnicy w działaniu przeglądarki.

Przeglądarka to opera,a mam 1 GB ramu,proc to AMD Athlon 64 3200+.

No to dobrze, że nie spowalnia. Dzięki za pomoc :).

Ilośc zakładek (ulubione) nie powinna w żaden sposób wpływać na szybkośc otwierania się stron ani na szybkości działania innych aplikacji działających w tym samym czasie co przeglądarka. Jeśli natomiast otwierasz kilka stron naraz to niedość że przeglądarka pochłonie więcej ramu i obciąży procka to strony ogólnie będą Ci się wolniej wyświetlały ze względu na sciąganą przez przeglądarke grafike ze stron. Skoro masz łącze 256 kilo to optymalnym rozwiązaniem będzie przeglądanie 4-10 stron naraz.