Zakładki, a szybkość

(Mancunian) #1

Czy ilość zakładek ma wpływ na szybkość przeglądarki? Czy im więcej ich mam, to wolniej działa?

(Daniellasek) #2

Nie im wiecej zakładek tym stronki sie wolniej otwieraja !!

(Ronaldinjo) #3

To zależy także od szybkości łącza,im szybsze tym szybciej strony w załadkach się otworzą.

(boczi) #4

Nie zakładki, tylko karty.

Zakładki to popularne Ulubione.

Każda karta, jak wiadomo, zabiera większą ilość RAM. Im mniej RAM-u, tym mniej efektywnie będzie działał komputer i tyle.

Strony powinny otwierać się zawsze z normalną prędkością, zależną od obciążenia łącza.

lasio08 proszę o używanie polskich znaków w pisowni

(Mancunian) #5

Szybkość mojego łącza wynosi 256.

Ale mi właśnie chodzi o zakładki, czy jak kto woli - ulubione.

Czyli jak?

(Ronaldinjo) #6

A to jak chodzi o ulubione to szybkość łącza nie ma znaczenia.Wydaje mi się że to iż masz kilka/kilkanaście zakładek nie spowolni Ci znacząco przeglądarki (troszkę tak,ale raczej jest to niezauważalne)

(Mancunian) #7

Tych zakładek mam kilkadziesiąt.

(Ronaldinjo) #8

Aha,ja aż tyle nie mam to nie wiem.Nie zauważyłeś czy przeglądarka chodzi wolniej niż na początku (jak nie miałeś zakładek,po zainstalowaniu przeglądarki)

(M Kupczynas) #9

Ja mam też kilkadziesiąt(albo trochę więcej :lol: ) zakładek i nie czuje jakiegoś spowolnienia internetu.

(boczi) #10

W takim razie, ilość zakładek nie ma wpływu na działanie przeglądarki. Jedynie folder z tymi zakładkami może minimalnie dłużej się otwierać, co jest normalne.

(Pixel) #11

Ja mam w zakładkach 71 folderów w których mam ok 280 adresów i nie zauważyłem żadnej różnicy w prędkości działania przeglądarki.Foldery także otwierają się normalnie,czyli tak jak wtedy kiedy miałem tylko kilka adresów(to było dawno temu).Nawet jak mam otwartych do ok 10 kart też nie ma różnicy w działaniu przeglądarki.

Przeglądarka to opera,a mam 1 GB ramu,proc to AMD Athlon 64 3200+.

(Mancunian) #12

No to dobrze, że nie spowalnia. Dzięki za pomoc :).

(Kolborano88) #13

Ilośc zakładek (ulubione) nie powinna w żaden sposób wpływać na szybkośc otwierania się stron ani na szybkości działania innych aplikacji działających w tym samym czasie co przeglądarka. Jeśli natomiast otwierasz kilka stron naraz to niedość że przeglądarka pochłonie więcej ramu i obciąży procka to strony ogólnie będą Ci się wolniej wyświetlały ze względu na sciąganą przez przeglądarke grafike ze stron. Skoro masz łącze 256 kilo to optymalnym rozwiązaniem będzie przeglądanie 4-10 stron naraz.