Zakładki CSS/JS


(Inek125) #1

W pętli wyświetlam 5 linków- zakładek, wygląda to tak:

Zakładka	
[/code]

Chcę aby po włączeniu strony podświetlona była pierwsza zakładka, po kliknięciu na inną, powinna zostać podświetlona tylko wybrana zakładka


(Dontbesoso) #2

ten tekst “Zakładka” zostanie podświetlony kiedy w definicji css zrobisz coś takiego, załóżmy, że css definiuje element “a” tak:

#navi{

font: 14px/26px tahoma;

color: #eeddaa;

}

podświetlenie uzyskasz dodając:

{

#navi:hover{

color: #000000;

}

to powyższe jeśli chodziło Ci o zwykłe podświetlenie tektu. jeśli masz jakiś zbajerowany skrypt, który np. podmienia grafikę przy “podświetleniu”, to jego funkcjonalność jest gdziesik zapisana w tym skrypcie i fragment, który podałeś nie wystarczy, żeby Ci pomóc.


(Pavobe Reg) #3

Jeżeli podświetlenie ma być aktywne w podstronach, to powinieneś stworzyć osobną klasę CSS i poprzez wypluwanie całego menu, skrypt powinien nadawać klasę danej podstronie (linkowi odpowiedzialnemu za “dział”).


(Dontbesoso) #4

to czy wywołujesz w tym przypadku css przez klasę, czy przez identyfikator nie ma znaczenia, chociaż fakt, klasa na pewno byłaby wygodnejsza (jedna bazowa i dziedziczące po niej, podświetlane innymi kolorami na przykład) - więcej ciężko wydedukować z tego co podałeś w kodzie.