Zakładki na stronie [AJAX]

Witam,

dodałem sobie do Visuala nowe kontrolki Ajax’owe ze strony http://ajaxcontroltoolkit.codeplex.com/ … view/43475 gdyż potrzebuję zrobić zakładki na stronie (pisana w ASP.NET).

Gdy już to zrobiłem i chciałem wyświetlić, na stronie tego nie widać. Dziwne w sumie, bo jeśli w Visualu dam podgląd Design, to wtedy widzę ten kontener z zakładkami. Dlaczego go nie mogę go zobaczyć?

Oto kod:

<%@ Page Title="" Language="C#" MasterPageFile="~/Biblioteka.master" AutoEventWireup="true" CodeFile="BooksOperation.aspx.cs" Inherits="BooksOperation" %>


<%@ Register Assembly="AjaxControlToolkit" Namespace="AjaxControlToolkit" TagPrefix="cc1" %>

Dodaj nową pozycję aaaa Dodaj egzemplarz tralala
[/code]

Nie widzę żadnych błędów podczas kompilacji, więc zakładam że dodałem dobrze te nowe kontrolki. No i ten kontener mogę podejrzeć w Design, a normalnie w oknie już nie ;/ Co robię źle?

.NET 4, czy wcześniejsza wersja? W momencie, gdy wyświetlasz stronę w przeglądarce nie ma żadnych błędów w kodzie JavaScript? (W IE w przypadku błędów pokazuje się ikonka ostrzeżenia w lewym dolnym rogu przeglądarki).

Wersja 3.5 i na tę ściągnąłem kontrolki.

Właśnie mam błędy w Firebugu, ale nie wiem skąd one się biorą… Oto screen:

http://img405.imageshack.us/img405/3320/bladxs.jpg

Pobierałem wersję AjaxControlToolkit.Binary.NET35.zip, a tu widać komunikat, że Ajax Control Toolkit wymaga .NETa 4.0. Bez sensu… Czyli nie będzie się dało tego odpalić?

Powinno się dać. Dodaj do pliku web.config takie coś:

Poza tym pamiętaj, że ScriptManager może być tylko jeden na stronie. Sprawdź, czy czasem nie dodałeś już jakiegoś w Master Page. Możesz też zamienić ten ScriptManager na ToolkitScriptManager dostarczony razem z AjaxControlToolkit.

Napisz mi też z jakiej wersji IIS korzystasz.

AAA działa! :slight_smile:

Takie coś miałem już w WebConfigu.

W MasterPage’u nie mam innego ScriptManagera.

Nie korzystam jeszcze z IIS, tylko z serwera z Visuala.

Za to zmiana tego ScriptManagera na wersję z Ajax’a pomogła! Bardzo Ci dziękuję :slight_smile:

Nie ma za co.