Zakładki w Mozilli Firefox

(Sefcia) #1

Sytuacja powtaża sie juz 3 raz mam przegladarke mozilla firefox (najnowszą z wszystkimi uaktualnieniami) problem jest taki ze jakimś cudem kasują mi się zakładki (ulubione w IE) i nie wiem co robić to jest takie denerwujące może wiecie co może być przyczyną?

za odpowiedzi z góry dziekuję :lol:

(system) #2

Jest to dosyć "ciekawy" problem. Bo i u mnie się takowe coś pojawia co jakiś czas. A przeważnie po nagłym i niezamierzonym resecie systemu. Taka sytuacja miała miejsce w poprzedniej wersji przeglądarki i taka ma miejsce również w najnowszej wersji. A znam także kilka osób, które mają takie same problemy.

I masz źródło problemu. Właśnie w takich sytuacjach (restart) "gubią" się zakładki. Poszukaj lepiej przyczyny tych restartów.

(system) #4

Ok, źródło być może mam. Ale problem nie tkwi w restartach tylko w gubieniu tychże zakładek.

No i właśnie to jest problem. Spotkałem się już z tym problemem na jakimś forum/grupie i wlasnie powodem tego były restarty i nic z tym nie zrobisz. Najlepiej rób co jakiś czas kopie bookmarks.html i po "padzie" przywracaj zakłądki z kopii.

(Sefcia) #6

Aha to juz wiem moja pii**** siostra ma 9 lat i sie bawi to uz wiem kto to... nop hyba pozostane robienie pliku bookmarks.html :frowning: . może sie da zgłośić ludziom mozilli ten problem niech coś z tym zrobia...

doszedłem do wniosku, że albo zlikfiduje moją siostre albo sprubuje im to zgłosic :slight_smile:

(system) #7

No to dosyć dziwny to problem...Ale zapewne nie jesteśmy odosobnieni. A i być może ludzie z Mozilli o tym wiedzą. Skoro tak, taka "dziura" winna być załatana w obecnej wersji, ponieważ sytuacja pojawiła się już poprzednio również.

(Stefe) #8

jak nie masz partycji NTFS to spraw sobie takie... on najczesciej chronia przed utrata danych przy niezamierzonym resecie... poza tym pomocne moze byc rozszerzenie Bokmark Backup

http://mozillapl.org/projekty/Dodatki/BookmarkBackupPL

(Kubablachy) #9

Ja powiem, że to rozszerzenie jest nawet bardzo pomocne, ponieważ robi ci automatycznie kopie zapasowe zakładek, które w każdej chwili możesz przywrócić. Polecam zainstalować.

A co do twojego problemu to polecam zainstalować FF na czyściutkim profilu, ponieważ instalując i odistalowując rozszerzenia, skórki, grzebiąc w about:config, można nieźle namieszać destabilizując pracę lisa.