Zakładki w Mozilli Firefox

Sytuacja powtaża sie juz 3 raz mam przegladarke mozilla firefox (najnowszą z wszystkimi uaktualnieniami) problem jest taki ze jakimś cudem kasują mi się zakładki (ulubione w IE) i nie wiem co robić to jest takie denerwujące może wiecie co może być przyczyną?

za odpowiedzi z góry dziekuję :lol:

Jest to dosyć “ciekawy” problem. Bo i u mnie się takowe coś pojawia co jakiś czas. A przeważnie po nagłym i niezamierzonym resecie systemu. Taka sytuacja miała miejsce w poprzedniej wersji przeglądarki i taka ma miejsce również w najnowszej wersji. A znam także kilka osób, które mają takie same problemy.

I masz źródło problemu. Właśnie w takich sytuacjach (restart) “gubią” się zakładki. Poszukaj lepiej przyczyny tych restartów.

Ok, źródło być może mam. Ale problem nie tkwi w restartach tylko w gubieniu tychże zakładek.

No i właśnie to jest problem. Spotkałem się już z tym problemem na jakimś forum/grupie i wlasnie powodem tego były restarty i nic z tym nie zrobisz. Najlepiej rób co jakiś czas kopie bookmarks.html i po “padzie” przywracaj zakłądki z kopii.

Aha to juz wiem moja pii**** siostra ma 9 lat i sie bawi to uz wiem kto to… nop hyba pozostane robienie pliku bookmarks.html :frowning: . może sie da zgłośić ludziom mozilli ten problem niech coś z tym zrobia…

doszedłem do wniosku, że albo zlikfiduje moją siostre albo sprubuje im to zgłosic :slight_smile:

No to dosyć dziwny to problem…Ale zapewne nie jesteśmy odosobnieni. A i być może ludzie z Mozilli o tym wiedzą. Skoro tak, taka “dziura” winna być załatana w obecnej wersji, ponieważ sytuacja pojawiła się już poprzednio również.

jak nie masz partycji NTFS to spraw sobie takie… on najczesciej chronia przed utrata danych przy niezamierzonym resecie… poza tym pomocne moze byc rozszerzenie Bokmark Backup

http://mozillapl.org/projekty/Dodatki/BookmarkBackupPL

Ja powiem, że to rozszerzenie jest nawet bardzo pomocne, ponieważ robi ci automatycznie kopie zapasowe zakładek, które w każdej chwili możesz przywrócić. Polecam zainstalować.

A co do twojego problemu to polecam zainstalować FF na czyściutkim profilu, ponieważ instalując i odistalowując rozszerzenia, skórki, grzebiąc w about:config, można nieźle namieszać destabilizując pracę lisa.