Zakładki w PDF

Hej!

Interesuje mnie jak i w jakim programie mogę stworzyć PDF który będzie zawierał zakładki - tak, jak mają to niektóre instrukcje, tj. podczas wyświetlania PDF-a Acrobat Reader czasem ma z boku taki pasek, dzięki któremu można się przenieść do konkretnego rozdziału książki.

Poratuje ktoś? :stuck_out_tongue:

Poczytaj, może Ci się przyda: http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/sub/ … 11389.html

Dzięki za link, faktycznie ciekawy, ale odnosi się do starszych wersji MS Office. Ja natomiast korzystam z Office 2007.

Ale znalazłem fajny i stosunkowo prosty sposób na dodawanie zakładek (bookmarks), które zostaną zapisane w PDF.

Najpierw należy wszystkie rozdziały rozpocząć jakimś nagłówkiem (najlepiej z atrybutami, których nie będzie miał żaden inny fragment tekstu) i/lub otagować owe nagłówki jako spis treści (w pomocy MS Word 2007 jest to ładnie opisane). Następnie drukujemy plik do programu pdfPrinter, i w karcie Boomarks zaznaczamy:

  • Expand bookmarks in Acrobat Viewer

  • Automatically create a table of contents using PDF bookmarks

  • Detect heading in the document and add a bookmark for each one

Następnie z listy poniżej wybieramy formatowanie, które zastosowaliśmy w nagłówku - każdy tekst z tymi samymi atrybutami (pogrubienie, kursywa, podkreślenie, czcionka i kolor) zostanie zamieniony na zakładkę.

Osobiście drukuję dokumenty do PDF z odznaczoną opcją “Add a bookmark for each print job”, ale zachęcam do eksperymentowania.

Mam nadzieję, że komuś przyda się ten mini-tutorial :slight_smile: