Zakłócenia obrazu z kablowki

od wielu miesięcy mam zakłócenia , wygląda to jak krótkie spięcie / przez środek ekranu pojawia się coś w rodzaju jasnej kreski i przez sekundę trzęsie obrazem górną cześć/ ekran jest podzielony na pól /, wymieniono mi dekoder stary na jeszcze starszy , co chwile się wyłączał , wymieniono ponownie , w tym przełączeniu kanałów ekran telewizora panasonic 4k, jest ok jednej minuty czarny na dekoderze wyświetlony nr nowego kanału obrazu brak , innym razem przełączony inny kanał , ale głos ciągle jest z poprzedniego kanały . dekoder 4730 cd/x/ teraz mi mówią , że to port hdmi jest uszkodzony , zmieniłem na inny port hdmi , ten sam problem , zmieniłem kable hdmi z 2.0 na hdmi 2.1 te same objawy / chciałem wkleić i
film ale obraz nie dozwolony / do budynku jest prowadzony światłowód , ale dalej idzie po kablu koncentryku , czy to nie może być powód , bo mniej więcej od tego okresu są te zakłócenia

Może powstawać jakaś interferencja między światłowodem, a koncentrycznym…

Też tak myślę , ale oni swoje

Jaki dostawca?

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.