Zakodowany layout tabele sie rozpadaja

witam, pociąłem layout w Photoshopie i teraz jak go zakoduje pod webspell i wrzucę na serwer to on się rozpada gdy cos webspell zapisze w tabelkach. kolega doradził:

zrób tabele 2x2 i w jednej górnej kolumnie daj dużo tekstu by się rozjechała na dol, ta co jest obok niej zrobi to samo zjedzie na dol, tak samo jest na stronach :)

nie wiem za bardzo co zrobić jak się rozwala pokazuje:

http://www.fast-shoot.ugu.pl/gaz/index.php

kawałek kodu:

http://wklej.org/id/76920/

jak zrobić te tabele 2x2?

proszę o pokazanie fragmentu kodu zmienionego

Naucz się pisać porządnie strony, a z tym co masz zrób ctrl+a, ctrl+del.

myslisz ze takie to latwe zakodowac? nie wiesz to nie pisz to jest index wygeerowany przez IR dlatego chce go zmienic aby wszystko smigalo

Nie używaj programów do generowania kodu bo Ci śmietnik robią, np taki jak teraz masz. Budowanie stron w oparciu o tabele już dawno wyszło z użycia. Naucz się używania div’ów.

Jeśli tniesz layout w imageready to kod również powstaje i na pierwszy rzut oka strona wygląda w porządku, jednak gdy zechcesz coś na niej zrobić to wszyto się sypie. Nie warto nawet poprawiać tego kodu, gdyż jest to tylko startą czasu. najlepiej jak usuniesz ten kod i zaczniesz pisac cały od początku samodzielnie z własnym przemyśleniem, wtedy nie powinno być żadnych kłopotów.

Jeżeli HTML i CSS są dla ciebie problemem to zapraszam na kurshtml.boo.pl

Ależ oczywiście że tak nie myśle. Ba, wiem że to nie jest łatwe, bo tym zarabiam na chleb.

Nigdy nie polegaj na tym co Ci wygeneruje program, to będą albo tabelki, albo zlepek pozycjonowanych absolutnie divów. Na prawdę warto nauczyć się html i css i kodować layout samemu. A plus jest taki, że często da się zakodować nawet skompliowaną garfikę korzystając z kilku wyciętych kawałków z layoutu, a nie jak to robi program ze zlepka obrazków. Zyskuszujesz na rozmiarze strony i łatwości jej modyfikacji.

ok dzięki już się biorę za lekturę ;] a z tym ze łatwe chodziło że dla mnie to nie łatwe bo nie miałem styczności nigdy z kodowanie layoutów itp. jeszcze raz dzięki ;]