Zakon Feniksa-problem z directX

Chciałem zainstalowac grę “Harry Potter i zakon Feniksa”. Po wpisaniu numeru seryjnego wyskakuje komunikat: instalacja nie może być kontynuowana, gra wymaga nowszej wersji DirectX niz wykryta na twoim komputerze. Problem w tym ze mam najnowszą wersje z grudnia 2006. na wszeki wypadek zainstalowałem wersje która znajduje sie na płytce. Zrobiłem restart i to samo. Przeciez nowszej wersji juz nie ma jak sie orientuje. Jaki może być problem?

DirectX 9 Runtimes (June 2007) Redistributable z czerwca 2007 i DirectX End-User Runtime Web Installer 9.19.1007 z lipca 2007.

Także są nowsze wersje, może pomoże instalacja którejś z tych wersji directa.

Godzine temu zainstalowałem jedną z tych wersji, nietety rezultat ten sam. juz nic nie rozumiem

Na tej stronce też jest poruszany ten temat. Z tego co wyczytałem, wystarczy eksplorować DVD i w pliku autorun.exe w jego właściwościach wybrać w trybie zgodności windows2000, podobno pomaga.

Rzeczywiście, po zmianie trybu zgodności na Windows 2000 w pliku autorun.exe instalacja ruszyła. Wszystko jest ok.

Wielkie dzieki, w życiu bym na to nie wpadł.

elo mam taki sam problem i daje tryb zgodności na windows2000 i nawet plik autoru sie nieotwiera co mam robić??