Zakończenie procesu

Witam

Przeszukałem zarówno Wasze forum, jak i forum CentrumXP, a także pogooglowałem trochę i nie znalazłem odpowiedzi. Od pewnego czasu mam drobny problem z kilkoma programami (np. Tlenem). Rzecz wygląda tak (bez względu na początek, koniec jest taki sam): program albo nie uruchamia się i wiesza, albo wiesza się zaraz po zamknięciu. Tylko ta zawieszka polega na tym, że program pozostaje w Menadżerze zadań. Próba zamknięcia poprzez opcję “zakończ proces” w ogóle nie daje efektu (pojawia się okno “czy chcesz zakończyć proces” - jak wybiorę “tak” to program nadal jest uruchomiony). Rozwinięcie Menadżera zadań poprze “pokaż procesy wszystkich użytkowników” i tam “ubicie” programu także nie działa. Wyłączenie przy pomocy komendy “taskkill” także nie skutkuje. Co gorsze - problem nie dotyczy jednej, dwóch czy dziesięciu stałych aplikacji - wszystko zależy od widzimisię Visty - raz mi zblokuje FF, raz Bata, ale z kilkoma programami jest to stały problem (np. Tlen), mimo, że są one kompatybilne z Vistą (zawsze pobieram najnowsze wersje).

Co pomaga? Pomaga tylko reset (nie koniecznie twardy, ale normalne uruchomienie komputera), ale na dłuższą metę jest to niezwykle uciążliwe, że po pracy np. w Autocadzie muszę restartować komputer, bo system nie wyłączył poprawnie aplikacji. Gdzieś czytałem, że może to być problem ZoneAlarm, ale dotyczyło to wersji 7.0.xxx. Korzystam z wersji 7.1.078.000 i sprawdziłem wyszukane rozwiązanie - nie jest to wina tego firewalla.

Posiadam Vistę Business w 100% zaktualizowaną. Komputer także nie należy do najsłabszych: Core 2 Duo 2,66 GHz, 4 GB Ram i ATI HD3850 256 MB.

Z góry dzięki za jakiekolwiek sugestie.

Odinstaluj ZoneAlarm i sprawdź czy to faktycznie jego wina.

PS. Ponoć jak na ten czas systemowy firewall spokojnie wystarczy, także na twoim miejscu wywaliłbym tego ZoneAlarm, tym bardziej że kiedyś też miałem przez niego problemy. Używam aktualnie tylko systemowego firewalla i nie mam przez to ŻADNYCH problemów, chroni mojego kompa tak jak powinien ;).

Właśnie nad tym się zastanawiam :slight_smile: Teraz czytam artykuły o firewallu w Viście i zaczyna mi się podobać - jak widzę powoli nie będzie potrzeby kupowania dodatkowego oprogramowania zabezpieczającego (jeszcze zamontować AV w systemie i wszystko mamy) :slight_smile: To na pewno jest duży plus Microsoftu. Sprawdzę jak będzie wyglądać sprawa po całkowitej deinstalacji ZoneAlarm i dłuższym działaniu bez niego, bo możliwe, że na dłuższą metę to on sprawia błędy. Dzięki Ravi

edit1: hmm po odpaleniu Tlena z włączoną opcją “uruchom ten program jako administrator” - wszystko wyłącza się poprawnie. Mimo wszystko nie chcę odpalać tej aplikacji jako admin (bo po co?), więc sprawdzę jeszcze jak wygląda sprawa z ZoneAlarm i na pewno podzielę się tą informacją (może warto to później dopisać do FAQ?)

edit2: a jednak to był problem z ZoneAlarm - teraz wydaje się wszystko działać poprawnie, a co lepsze - zauważyłem pewny wzrost prędkości komputera i uruchamiania się wszelkich internetowych aplikacji. Nigdy więcej ZA na moim komputerze instalatora nie postawi! :slight_smile: dzięki raz jeszcze Ravi