Zakrzwiony monitor czy normalny?

Syn mnie męczy o taki monitor 24" czy jest sens. Monitor będzie nie tylko do grania ale i do obróbki zdjęć. Boję się, że zakrzywiony LCD będzie mi przeszkadzał w obróbce. Ja jestem starej daty i wolę płaski. Jaki macie Państwo doświadczenia w obróbce z zakrzywionym LCD. Ps. większego niż 24" nie potrzebuje.

IMHO 24 cale to trochę za mało na zakrzywianie.

Też tak myślę. Wybije synowi to z głowy. 32 i więcej miałoby sens.

Miałem wcześniej płaskie 32’’ i nie widziałem potrzeby zakrzywiania. Teraz mam 43’’ i być może bardzo lekka krzywizna by się przydała, ale płaskość mi jakoś nie przeszkadza specjalnie. Przy malutkim 24’’ nie ma to kompletnie sensu moim zdaniem, przecież cały monitor jest prosto przed nami. Kąt widzenia to może 10-15 stopni.
Sprawdza się to moim zdaniem jedynie przy dużych (np. 49’’) monitorach ultrawide (jamnikach) albo jak np. chcemy połączyć 3 ekrany 27’’.

Ekran zakrzywiony: Zdaniem ortopedów to czynnik do kłopotów z kręgami szyjnymi.
Zdaniem otolaryngologów i neurologów, proszenie się o kłopoty z błędnikiem.

Wybierz sam… :zipper_mouth_face:

Normalny. Zakrzywione ekrany nie sprawdziły się, tej fanaberii nikt nie chciał i nie chce. Nie są już produkowane, a stare modele są wypychane za bezcen, aby tylko się ich pozbyć.

Tak nawiasem mówiąc, nie wiem kto to wymyślił, ale chyba nie na trzeźwo

proxy-image

https://www.x-kom.pl/g-6/c/1295-monitory-led-32-i-wieksze.html

Screenshot_20201119_200557

Więcej wagi przyłóż do reprodukcji przestrzeni barw.

Temat umarł czyli kupuję normalny bo i tak ja to finansuje :slight_smile: Za 2-3 koła coś wybiorę po swojemu za poleceniem znajomego grafika.

Jak do grafiki, to warto iść w rozmiar (np27) i rozdziałkę minimum 2k. A jak syn chce na tym grać, to ewentualnie wybierz coś z odświeżaniem wyższym od 60, bo 60 to biurowe, a coś z 75 może będzie.

Prosty panoramiczny :crazy_face: