Zakup 1x8Gb ddr4, a dual channel w przyszłości?

Witam, składam komputer i chciałbym kupić 8Gb RAMu ddr4. Szkoda mi marnować slotów na płycie na 2x4Gb, więc myślałem żeby kupić 1x8Gb, a za jakiś czas dołożyć drugie 8. Pytanie tylko czy to będzie chodzić w dualu (jeśli kupię taką samą kość)?
Zastanawiałem się nad tą:

Dziwi mnie też fakt, że żaden producent nie zamieszcza w instrukcji informacji czy to będzie dual czy nie.

1 polubienie

Każde ramy działają razem
Jaką masz płyte główną czy obsługuje 3000mhz ?

https://proline.pl/?p=AX4U300038G16-SRZ

Nie takie było pytanie… Pytanie było o Dual Channel.

-Pytanie tylko
czy to będzie chodzić w dualu
(jeśli kupię taką samą kość)?

-on myśli że kupno single channel, nie pozwoli mu w przyszłości dodać kolejnej kostki by powstał dual.
Każda kość działa w dual channel byle by było takie same taktowanie.

[quote=“unexpected0ne, post:1, topic:527481, full:true”]
Witam, składam komputer i chciałbym kupić 8Gb RAMu ddr4. Szkoda mi marnować slotów na płycie na 2x4Gb, więc myślałem żeby kupić 1x8Gb, a za jakiś czas dołożyć drugie 8. Pytanie tylko czy to będzie chodzić w dualu (jeśli kupię taką samą kość)?
Zastanawiałem się nad tą:

HyperX Savage DDR4, 8GB, 3000MHz, CL15 (HX430C15SB2/8) w Morele.net

Dziwi mnie też fakt, że żaden producent nie zamieszcza w instrukcji informacji czy to będzie dual czy nie.
[/quote]Zadziałają skoro są tej samej firmy o tych samych parametrach. Jeżeli kupiłbyś innej marki z takimi samymi MHz i CL, to też powinny działać. Jeśli zaś nabędziesz drugi moduł o innej charakterystyce, raczej zadziała, lecz z wydajnością słabszej kości. Podaj proszę resztę części komputera, sprawdzimy czy wszystko jest okay.

Nie podają, gdyż jest to oczywiste.

Jeśli kupisz dwa moduły osobno o tych samych parametrach,to zadziałają.Sam tak kupowałem,moduły działają zgodnie.

Dzięki za odpowiedzi.
@nietopyrz No właśnie co do tej oczywistości, to jednak nie takie oczywiste :stuck_out_tongue: kiedyś po prostu podawali tą informację.
Składam komputer oparty o Gigabyte Z170 Gaming K3 i używanego i5 6600K, a ram myślałem o wydajnej kości 1x8gb i za jakiś czas dołożyc drugie 8. (Stąd ta płyta i używany proc, bo muszę lecieć po kosztach.) Spotkałem się też ze zdaniem, że lepiej wstawić 2x4gb, żeby od razu mieć duala, bo spora różnica w wydajności - tylko tym sposobem mam zajętą połowę slotów (komputer ma trochę lat posłużyć i 16Gb ramu to może być za jakiś czas mało - stąd bym celował w pojemniejsze kości).
Ale skoro jest tak jak napisałeś to kupię w takim razie 1x8Gb 3000Mhz z CL15, pewnie tego HyperXa, którego podałem na początku.

[quote=“unexpected0ne, post:7, topic:527481”]
Składam komputer oparty o Gigabyte Z170 Gaming K3 i używanego i5 6600K, a ram myślałem o wydajnej kości 1x8gb i za jakiś czas dołożyc drugie 8. (Stąd ta płyta i używany proc, bo muszę lecieć po kosztach.) Spotkałem się też ze zdaniem, że lepiej wstawić 2x4gb, żeby od razu mieć duala, bo spora różnica w wydajności - tylko tym sposobem mam zajętą połowę slotów (komputer ma trochę lat posłużyć i 16Gb ramu to może być za jakiś czas mało - stąd bym celował w pojemniejsze kości).
Ale skoro jest tak jak napisałeś to kupię w takim razie 1x8Gb 3000Mhz z CL15, pewnie tego HyperXa, którego podałem na początku.
[/quote]Widzisz, a ja myślałem, bo żeś taki raban zrobił, że masz tylko 2 gniazda. 16GB jeszcze długo nie będzie za małą ilością. Znacznie prędzej całą platformę wymienisz.Natomiast jeżeli samego RAM nie planujesz ręcznie podkręcać i się dłubać w ustawieniach, to kup coś z profilami XMP. Jedno kliknięcie w BIOS i będzie ciut szybciej.

Hmm, ta kość chyba ma XMP z tego co widzę (profile XMP pierwsze słyszę :smiley: żyję jeszcze czasami ddr2…), a co powiesz w takim razie na takie 2x4Gb - też chyba ma XMP?

[quote=“unexpected0ne, post:9, topic:527481”]
Hmm, ta kość chyba ma XMP z tego co widzę (profile XMP pierwsze słyszę :smiley: żyję jeszcze czasami ddr2…), a co powiesz w takim razie na takie 2x4Gb - też chyba ma XMP?
[/quote]Spoko. Można brać o ile nie znajdziesz tańszych o tych samych parametrach.

Wow, ale oferta O.o
http://allegro.pl/b3-corsair-vengeance-lpx-ddr4-8gb-3000mhz-cl15-i6817271744.html
Jakoś dziwnie tanio

[quote=“unexpected0ne, post:11, topic:527481, full:true”]
Wow, ale oferta O.o

allegro.pl

B3 Corsair Vengeance LPX DDR4 8GB 3000MHz CL15

Kup teraz na allegro.pl za 249,00 zł - B3 Corsair Vengeance LPX DDR4 8GB 3000MHz CL15 (6817271744). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

Jakoś dziwnie tanio
[/quote]Pewnie po starych cenach sprzed nie tak wcale dawnego wzrostu wyceny pamięci.