Zakup 20 cali LCD do 2000zł

Oczywiście ta granica może sie wahać i delikatnie przekroczyć w/w 2000zł. Mam na oku jeden przepiekny monitor od Acera, mianowicie model ferrari F20. Z zagranicznych recenzji wynika jednoznacznie, ze to świetny S-IPS z głęboką czernią i świetnie odwzorowanymi kolorami, a jego jedyna wadą może okazać sie delikatne smużenie w dynamicznych grach komputerowych. Z racji tego, że w gry pokroju CS zdarza mi sie grać dość rzadko, to odnosze wrażenie, ze to wrecz idealny monitor dla mnie.

A jakie jest Wasze zdanie? Może jednak doradzilibyście coś równie dobrego laikowi? :wink:

sugerowałem sie miedzy innymi tym testem

http://www.bit-tech.net/hardware/2006/0 … _monitor/1

Proponuję kupić monitor LCD Eizo S1931SHB (Black).

Jeśli nie przeszkadza ci szyba to NEC 20WGX2 nie sugeruje się opiniami tylko tym, że miałem go przez jeden dzień do testów… super kolory i nie było w ogóle smurzenia !!

Podobno filmy wyglądają obrzydliwie na tym NECu. Z tego co wyczytałem z roznych opini wynika, że między przejciami kolorów podczas ogladania filmów dvix widać straszną pixeloze. Ludzie nawet po godzinach bawienia sie kalibracją nie moga sie tego pozbyć. Mi właśnie bardzo zależy na oglądaniu filmów na tej dwudziestce która zamierzam kupić, bo komputer generalnie służy mi jedynie jako centrum multimedialne, podczas gdy gry moge sobie śmiało odpuścić… do tego wystarczy mi konsola i plazma w salonie. :wink:

Witam.

Poczytaj opinie o serii Ferrari na forum mva.pl

Zainteresuj się też takimi monitorami jak :

Samsung 215TW (21")

Belinea 102035W (20")

a może przypadnie Ci do gustu

nowy HP 2408 (24") ale to matryca TN BrightView.

E tam…nie widziałem pixelozy. A tak w ogóle to DIVIX bedzie mial wieksza pixeloze na 1680x1050 niż 1280x1024. Tak więc wiesz każda 20stka będzie pixelozowała.

http://allegro.pl/item227346719_asus_mw … _3lat.html

Takei będą bardziej uniwersalne, dużo większa powierzchnia fizyczna matrycy niż widescreeny i duużo więcej pixeli (przydaje się na pulpicie).

20,1" NEC MultiSync 2070NX silver-white 2089,-

wielkość plamki: 0,255 mm; maksymalna rozdzielczość obrazu: 1600 x 1200 pikseli; czas reakcji matrycy: 16 ms; typ ekranu: S-IPS TFT; jasność: 250 cd/m2; kontrast: 700:1; 176 / 176 stopni; D-Sub, DVI-D;

20" Belinea 2080 S2 1999,-

TFT LCD Premium MVA (analogowy, cyfrowy), 1600x1200@60Hz, Jasnosc max. 320cd/qm, Kontrast max. 1000:1, Czas wl/wyl: 8 ms, 178°/178°, glosniki, zasilacz w panelu, srebrno-czarny, Obracany ekran o 90 stopni, Reg. Wys.; OBRACANA PODSTAWA; DVI i D-Sub.

20.1" iiyama ProLite H511S-B2 black 1999,-

technologia PVA, plamka 0.255 rozdzielczość 1600x1200, kontrast 900:1, jasność nominalna 300 cd/m2, kąt widzenia 178/178 stopni, czas reakcji 8 ms, D-Sub + DVI-D, głośniki

Jeśli juz to preferowałbym model E511S. W benchamrku postawili obok siebie te dwa monitory. Różnica moze nie była jakas ogromna, ale jednak szala przechylała sie po stronie E511S.

Matryca podobno jest jeszcze gorsza od tej w 20WGX2 pro. Na dodatek monitor jest dużo droższy od w/w NECa.

Chyba zdecyduje sie jednak na tą iiyame. Wide poszło sie pitolić… skoro nie ma nic godnie reprezentującego na rynku format 16:10, to paszli won :roll: No chyba, że macie jeszcze coś ciekawego do zaoferowania?

Witam.

Masz rację tylko “podobno”.

Zadaj sobie pytanie : Jakie znaczące różnice są pomiędzy matrycą S-PVA

(Samsung 215TW) a matrycą S-IPS (NEC 20WGX2 Pro) w kontekście

oglądania filmów i to DivX ?

Różnica około 200 zł i to pomiędzy matrycą 20" i 21".

Jak można porównywać cenę dla dwóch różnych wielkości matryc ?

Ja bym się skupił na oglądaniu filmów na tym sprzęcie i to

w technologii HD.

Ciekawe stwierdzenie.

Reasumując Twoje podejście do tematu wątpię, że znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … t=monczkin

Druga strona - polecam Samsung SyncMaster 215tw

Słowo “podobno” miało tutaj znaczyć, iż nie jest to tak na prawde moje zdanie. Jakiś czas temu w chipie pojawiła sie recka, w której była mowa o trzech monitorach w tym właśnie o wspomnianych przeze mnie Samsungu i NEC’u. Porównano bezpośrednio te LCD’ki i jasno stwierdzono, że 20WGX2 wyświetla dużo ładniejszy obraz w dodatku za niższą cenę. Ehh sam nie wiem majac do wyboru o 0.9 cala wieksza powierzchnie robocza, a np. lepiej odwzorowane kolory, chyba jednak zdecydował bym sie na to drugie. -,-

N-box wraz z odpowiednim pakietem programów telewizyjnych i X360, to właśnie ów HD, o którym mówisz mój przyjacielu. Zdążyłem sie o to zatroszczyć ; )

W takim razie jestem zmuszony rozwiać Twe wątpliwości, ponieważ w ostateczności zdecydowałem na 24calowy LG L245WP. :slight_smile:

Witam.

No to gratuluję. Decyzja podjęta.

Jednak nie myliłem się co do podejścia przez Ciebie do tematu.

Brak konsekwencji. Najpierw pisałeś o wyższości matrycy S-IPS

nad PVA (i po części słusznie) odnośnie wyżej wymienionych

modeli Nec i Samsung a teraz zdecydowałeś się na matrycę PVA

z błyszczącą powłoką ekranu.

Natomiast ewolucja w kierunku matrycy o większej przekątnej

jak najbardziej w dobrym kierunku (to moja subiektywna ocena).

Przecież lepiej mieć full HD na ekranie 1900x1200 (24") niż

tylko HD Ready na ekranie 1680x1050 (22").

Ja też jestem skłonny kupić monitor 24" lecz jeszcze poczekam parę miesięcy.

Mój 17" NEC CRT spisuje się jeszcze dobrze.

Życzę miłej pracy i przyjemnego oglądania.